DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Star'dan 'AK Partili başkana cemaatçi' iddiası

Star gazetesi, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun’un Cemaat’in avukatı olduğunu iddia etti.

7 Yıl Önce
2015-08-27 10:23:19

Star gazetesinden Kemal Gümüş'ün haberine göre; 'Paralel Yapı' ile mücadele ettiğini iddia eden İl Başkanı Cemalettin Torun'un Paralel Yapı'nın Bursa'daki en önemli finansörleri ile 'FETÖ' destekçisi birçok şirketin avukatlığını yaptığının ortaya çıkması Bursa'da şok etkisi yaptı.

Cemaat'in Bursa'daki önemli finansörlerinden olduğu iddia edilen iş adamı Selahattin Çelik ile Ahmet Ziyaeddin Temizel'in özel avukatı olan Torun, Cemaat'e yakınlığı ile tanınan Meridyen Gıda Ltd. Şti, Sanabel İnş. Taah. Gıda. Tur San. Tic. Aş., Erguvan Ambalaj Tekstil San. Tic. Ltd. Şti.'nin de şirket avukatlığını yapıyor. 2012 yılında Bursa 11. Noterinden aldığı vekaletle halen Cemaat şirketlerinin davalarına bakmaya devam eden Cemalettin Torun 11.03.2015 tarihindeki karar duruşmasında da Cemaat firmalarını savunmaya devam etti.

'PARALEL' OKULUN REKLAMINI YAPTI

Hakkındaki iddialar için, insanların 17-25 Aralık öncesi ilişkileri ile sorgulanamayacağını söyleyen Torun'un bir diğer icraatı ise darbe sürecinden 10 ay sonra yaşandı. Torun, Cemaat'e ait okulun öğrencisine Belediye Başkanı ile birlikte araba hediye etti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “çocuklarınızı bu okullardan alın” dediği dönemde Cemaat okulunun reklamına alet oldu.

PARA VE GÜCÜN AVUKATI

Cemalettin Torun'un, AK Parti İl Başkanı olması nedeniyle toplumun desteği ve sevgisini kazanması beklenirken, işini önceleyerek skandal davaların savunmasını üstlendi. 200 km hızla giden ve 280 promil alkol aldığı tespit edilen iş adamı M.K.Ö'nün 8 yaşındaki çocuğu ezerek öldürmesinden sonra açılan davada iş adamı M.K.Ö., tek gün dahi ceza almadı. Çünkü davayı Torun üstlenmişti. AKP İl Başkanı olarak yüzde yüz kusurlu sarhoş işadamının avukatlığını üstlenmesi, kamuoyunda büyük tepki çekti. Yoğun tepkiler üzerine Torun ile yanında çalışan 5 avukatı davadan çekilmek zorunda kaldı. 

25 YARGI MENSUBUNA İFTİRA

AK Parti Bursa İl Başkanı Torun'un 'paralel yapı'yla mücadeleyi de istismar ederek, baktığı davalarda aleyhte karar veren hakim ve savcıları, “paralelci” diye şikayet edip görevden aldırmaya çalıştığı iddia ediliyor. Bursa'da birçok önemli davada avukatlık yapan Torun'un son iki yılda, davalarına bakan ve istediği şekilde karar vermeyen 28 yargı mensubunu ‘Paralelci' iddiasıyla Adalet Bakanlığı'na şikâyet ettiği belirlendi. Torun'un, ‘FETÖ ile ilişkili' diye Adalet Bakanlığına şikayet ettiği 12 savcı ve 15 hakimin ortak özelliğinin Torun'un baktığı davalarda aleyhte karar verdikleri ortaya çıktı. ‘Paralel Yapı ile ilişkili'diye ihbar edilen isimlerden sadece 3'nün paralel yapı adına hareket ettiği, geri kalanların söz konusu yapı ile herhangi bir ilişkisinin bulunmadığı tespit edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (8)

Mehmet fatih durmus

Faruk celik operaayon çekiyor bursaya olay bu sizde gaza gelin hemen paralel diye filan

ali

yerele indikçe kutsadığınız bir sürü zevatın aslında çok boş-beleş insanlar olduklarını, fetö çetesi etinken yerelde arsa dahil kamunun ne kadar bunlara peşkeş çekildiğini göreceksiniz. 'dava' ymış... yesinler davanızı, ak partinin içinde vekilleirn çoğunluğu da dahil ciddi bir sendelemede menfaatlerini tercih edip ak partiyi satacaklardır. zamanında cemaatle ilgili olarak uyardıklarımız bizi fesat ile suçluyorlardı ve cemaatle kol kola yürüyorlardı.

SERKAN SARIUŞAK

Bu başkanın paralel olmadığını savunanlar neden aklamaya çalışıyor bu başkanı...Belgeler var ortada...Yoksa savunanlar da mı paralel? O kadar ince eleyip sık dokunmasına rağmen milletvekili bile olan paralel var...

adanalı

Adana İl Başkanının Bankasya avukatı olduğu aylardır söyleniyor ama nafile...

Ebu Cerrah Bin Ubeyde

Havuz medyasindan yeni iftiralar.peki muslumanlar iftira atar mi?cevap hayir.o halde bu iftirayi atanlar müsluman mi? Cevap yine hayir.bu kadar net.

M

Hmm; diyecektimki kardes, benim 2012 önceki tutanaklarima bakin benide cemaatci ilan edersiniz, ama geziden sonra aklim basima geldi. Ama, bu durumda, olmus 2015, ne sebepten dolayi olursa olsun (adam doktor degilki mesela) bu adamin cemaatçilerle hiçbir alakasi olmamaliydi. Arastirin bakalim.

Seçim üstü adam harcamaya başlanmış ve timeturk buna alet oluyor. Olmuyor efendiler olmuyor.

sane ne lan

bakışından belli çok ......

Görüş Bildir Bizimle Paylaş