DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Srebrenitsa soykırımının 20. yılı

Srebrenitsa soykırımının 20. yılı

11.07.2015 14:11:24
Uluslararası Af Örgütü, Srebrenitsa soykırımının üzerinden 20 yıl geçerken soykırım kurbanlarının ailelerinin hala adalet ve gerçeklik arayışında olduğunu bildirdi.

Af Örgütü'nün Avrupa ve Orta Asya'dan Sorumlu Direktörü John Dalhuisen yaptığı açıklamada, "1945 yılından sonra Avrupa topraklarında işlenen en korkunç suçun üzerinden 20 yıl geçerken, Srebrenitsa soykırımının kurbanlarının aileleri hala adalet bekliyor" dedi.

Srebrenitsa'nın uluslararası toplumun gözlerinin önünde yaşanan soykırımı önleyememesinin korkunç bir örneği olduğunu vurgulayan Dalhuisen, "Gerçeği ve adaleti arayanların acılarına son vermek için gerekli önlemler gecikmeden alınmalıdır. Aksi halde bir uzlaşma sağlamak mümkün olmaz" ifadelerini kullandı.

Af Örgütü, Bosna Hersek'in işlenilen savaş suçlarının cezalandırılması için kaynaklarını artırdığını ancak bunun yeterli olmadığını belirterek, görgü tanıklarının korunması gibi yeni soruşturma yöntemlerinin bulunması gerektiğini bildirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ok

Isyan isyandir seviyesi buyuklugu namusu serefi veya serefsizligi, okumusu okumamusi, akademisyeni veya dinsiz dindar fark etmezzz! Isyan edenin cezasi bellidir. Bu okumus hainler cezalandirilmassa iyilerde isyana megil edecektir. Haksiz birini cezalandirmamak o kisiyi daha azgin yapar ve issin kotusu hakli olan halki isyan ettirir! Ne yazikki Cepheler olusuyor bir tarafta rus yanlisi chp ve hdp diger tarafta simdilik akparti ve mhp.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş