SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "
Spekülatif döviz alım satımına önlem

Spekülatif döviz alım satımına önlem

Kambiyo vergisi, spekülatif amaçla döviz alım-satımı yapılmasını caydırıcı hale getirmek ve vergi gelirlerini artırmak için daha önceden de uygulanan yüzde 0,1'lik seviyeye tekrar getirildi.

Spekülatif döviz alım satımına önlem
15.5.2019 17:30:28

Kambiyo vergisi, spekülatif amaçla döviz alım-satımı yapılmasını caydırıcı hale getirmek ve vergi gelirlerini artırmak için daha önceden de uygulanan yüzde 0,1'lik seviyeye yeniden getirildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile kambiyo muamelelerinde satış tutarı üzerinden binde 1 Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) tahsil edilecek.

AA muhabirinin Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgilere göre, bu düzenleme yeni bir vergi düzenlemesi olmamakla birlikte, var olan ve daha önce Bakanlar Kurulu kararı ile yüzde 0,1'den yüzde 0'a çekilen oran yeniden yüzde 0,1'e çıkarıldı.

Burada temel olarak spekülatif amaçla döviz alım-satımı yapılmasını caydırıcı hale getirmenin ve vergi gelirlerini artırmanın amaçlandığı öğrenildi.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

yanlış yapılıyor / 16.5.2019 15:12:28
gariban halk krndini enflasyona ve türk lirasındaki değer kaybına dolar alarak koruyordu. oysa o kambiyoda limit ve sınır olması gerekiyor. üç beş bin doları olan ile yüzbin doları olanı aynı kefeye koymuşlar. ikisindende vergi alıyorlar. adalet yine darbe yemiş. fakirler yine ezilmiş. ak parti işte bu gariban zengin ayırımını yapamadığı için kan kaybediyor. bu icraatlerle ak parti daha çok kan kaybeder.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR