DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Soylu: Erdoğan'sız belaları aşamayız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Bu ülkede Tayyip Erdoğan'sız bu husumetleri, belaları aşamayız. Buna emin olun, inanın.' dedi.

5 Yıl Önce
2017-03-10 17:31:06

TIMETURK|HABER MERKEZİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa'nın Mudanya ilçesindeki Mütareke Binası önünde düzenlenen nokta mitingine katılarak, açıklamalarda bulundu.

Milleti ayrıştırmaya, bölmeye çalışanların bunu asla başaramayacaklarını belirten Soylu, geçmişte siyasi liderlere yapılanların Recep Tayyip Erdoğan'a da yapılmak istendiğini ancak halkın buna izin vermediğini ifade etti.

Soylu, "Ekonomik krizlerden mi geçmedik. Patronlarımız sürekli olarak millet olması gerekirken, farklı farklı değişip her birinin afrasından mı tafrasından mı geçmedik? Bizi 'Alevi, Sünni' diye 'Kürt Türk, laik, anti laik' diye mi ayırmadılar? Cinsiyetlerimize göre mi ayırmadılar? Gün olur köylü mü demediler? Bu ülkenin içerisinde bazen düşükler, bazen kuyruklar mı demediler? Bizi bir annenin iki çocuğuna sağcı ve solcu diye birbirine düşürüp, pusu kurarak terbiye etmeye çalıştılar. Rahmetli Özal'ı terbiye etmeye çalıştılar. Erbakan'a, Türkeş'e, Demirel'e yaptıkları gibi eğer siz fırsat verseydiniz, Recep Tayyip Erdoğan'a da aynı şeyi yapacaklardı." diye konuştu.

"ERDOĞAN'SIZ BU BELALARI AŞAMAYIZ"

Bakan Soylu, ülkedeki husumetlerin ancak Recep Tayyip Erdoğan ile aşılabileceğine işaret ederek, "Ben sizin kardeşinizim. Bu ülkede Tayyip Erdoğan'sız bu husumetleri, belaları aşamayız. Buna emin olun, inanın. O teslim olmayan, milletiyle beraber olan, o milletiyle beraber adım atan anlayışından yoksun kaldık mı? Buna emin olun. Bana itimat edin ne olursunuz?" dedi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş