DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Soylu: 30 yıldır girilemeyen Çukurca'ya girdik

TSK'nın kararlı operasyonları hakkında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çok çarpıcı bir bilgi paylaştı.

5 Yıl Önce
2016-09-06 15:20:17

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü köşesinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine “30 yıldır girilmeyen Çukurca'ya girdik” dediğini aktardı. 

Başbakan Binali Yıldırım'ın Diyarbakır gezisindeki heyette yer alan Abdülkadir Selvi,  bugünkü köşesinde o geziye ilişkin çarpıcı bilgiler paylaştı. “Başbakan'ın iki bakanıyla birlikte operasyon bölgesini ziyaret etmesi TSK'ya büyük bir moral oluyor. Başbakan'ın Diyarbakır programı sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile konuştum.” diye yazan Abdülkadir Selvi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine söylediklerini şöyle aktardı:

''30 YILDIR GİRİLEMEYEN ÇUKURCA'YA GİRDİK''

“‘30 yıldır girilmeyen Çukurca'ya girdik. Şehitlerimiz var. İçimiz yanıyor. Ama terörle mücadele adına bu operasyonları yapmak zorundayız. Operasyonlar çok başarılı bir şekilde yürüyor' dedi. O sırada PKK'nın Tendürek sorumlusu, ‘Mahir' kod adlı Hakan Yeni'nin etkisiz hale getirildiği haberi gelmişti. İçişleri Bakanlığı görevine çok çabuk adapte olmuş.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

memiş

Yalandan kim ölmüş ki,peki bu 30 senenin son 15 senesi akp ye ait,ona ne yorum yapacan merak ettim,senden öncekiler tu kak sen gelince herşey güllük gülistanlık,mehmet ağar çizgisinde bir adam...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş