DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sosyal medyayı karıştıran fotoğraf

Elazığ Belediyesi'nin durumu iyi olmayan ailelere yaptığı yardımın şekli tepkilere neden oldu.

14.07.2015 15:43:45

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kentteki dar gelirli ailelere içinde 100'er lira yüklü sosyal kart dağıttı. Belediye basın bürosu da sosyal kart dağıtımını haberleştirerek, yardımı alanlarının fotoğraflarlarıyla birlikte kentteki yerel medyaya servis etti. Belediye tarafından servis edilen haber metninde, şöyle denildi:

"Elazığ Belediyesi tarafından Ramazan ayında vatandaşlara katkı sağlamak ve bayramı daha mutlu karşılamaları için Elazığ Belediyesi 'Sosyal Kart' dağıtımına başlandı. Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, başkan yardımcıları ve yüzlerce vatandaş katıldı. Sosyal yardım projesinden yararlanmak amacıyla 3 bin 320 kişinin başvuruda bulunduğu ve yapılan değerlendirmeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen bin 100 aileye, 100 TL yüklü Elazığ Belediyesi Sosyal Kart dağıtımı gerçekleştiriliyor. 500 kişiye yapılan dağıtımın ardından, geri kalan aileler önümüzdeki günlerde, Elazığ Belediyesi İş Merkezi'nde bulunan yardım bürosundan kartlarını temin edebilecekler."

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da törende yaptığı konuşmada, göreve geldikleri günden bu yana Elazığ'da yaşamı kolaylaştırmak ve kaliteli hale getirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Şehrimizde yaşayan en yoksul, en kimsesiz kardeşimiz huzur içinde kaliteli bir şekilde yaşayabiliyorsa Elazığ Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olmuş demektir. Biz bunu gerçekleştirmek için varımızla yoğumuzla çalışıyoruz" dedi.

yardim-foto.jpg

TEPKİ GÖSTERİLDİ

Belediye tarafından servis edilen haberlerin yerel gazeteler ve internet sitelerinde yayınlanması ardından yardımın veriliş şekline sosyal medyada tepki gösterildi. Verilen yardım çeklerinin dağıtımı esnasında çekilen fotoğrafların mozaiklenmeden basına servis edilmesine en büyük tepki de Elazığlılar'dan geldi. Sosyal medya üzerinden tepkilerini gösteren vatandaşlar yapılan uygulamayı kınayarak Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ı eleştirdi.

Elazığ Belediyesi de gelen tepkiler üzerine Başkan Yanılmaz'ın gün içinde konuyla ilgili açıklama yapacağı belirtildi. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kamil cengiz

Kuzum Benim...Suriyenin Yusuf'u yapsın Rabbim Seni İnşallah..

Z.A

medeni insanlar maaşları dahi bir zarf içinde verirken başkana bak sen. Gösteriş amaçlı ise istifa etsin yada halk onu istifaya davet etsin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş