Sosyal medyanın kahramanı oldu

Filipinler'de evsiz bir çocuğun, bir restoranın dışına yansıyan ışıkta ödevini yaparken çekilen fotoğrafı görenleri duygulandırdı.

09.07.2015 14:05:13

Filipinler'in başkenti Manila'da 9 yaşındaki evsiz bir çocuğun, bir restoranın dışına yansıyan ışıkta ödev yapmaya çalışması görenleri duygulandırdı. Daniel Cabrera adlı çocuğun fotoğrafını tıp okuyan Joyce Torrefranca çekti.

Telegraph'ın haberine göre, fotoğrafı daha sonra Facebook'ta paylaşan Torrefranca, küçük çocuğun kendisine daha fazla çalışmak konusunda ilham verdiğini ifade etti. Binlerce kişinin paylaştığı fotoğrafa gelen yorumlar arasında, “ yaşam standartlarının kıymetinin bilinmesi gerektiği” de bulunuyor.

Evi yandı babası hayatını kaybetti

Daniel'in evinin yandığı ve babasının hayatını kaybettiği belirtilirken, küçük çocuğun genellikle annesiyle dilencilik yaptığı bildirildi. Eğitim görmeye kararlı olan Daniel'ın okulda başarılı ve mutlu olduğunu söyleyen öğretmeni Rosalina Detuya, “O zeki ve sınıftaki tartışmalara katılıyor” dedi.

ddf

ft4_1

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Fuat Can

Bu haberde ön çıkan olgu çocuğun evsiz olması. Evsizlik önemli bir konu. Bunu kabul edelim. Dışarıda ders yapma meselesi ülkemizde de yaklaşık kırk yıl öncesine kadar varolan bir şeydi. Hatta İstanbul'un bazı semtlerinde sokak lambası altında, onun ışığından yararlanıp ev ekonomisine katkı sunan öğrencilerin bir kısmı şu an yaş itibarıyla altmış civarında varlar. Dahası, İstanbul'la birlikte Anadolu'da mezarlıklarda mezar taşları üzerinde cin ve peri masallarına aldırmadan ders yapan öğrenciler gerçeğini de hatırlayalım...

İbrahim

Akit tv röportaj yaptığında halkten tepkiler yükselmişti,sizin maksadınız nedir reklamın iyisi kötüsü olmaz deyip bu kafirle yapılan röportajı niye yayınlarsınız ki.