DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,3662 ₺

EURO

17,4760 ₺

ALTIN

973,74 ₺

BİST

2.398,82 ₺

Sosyal medyadan Bakan Koca'ya 'karantinayı zorunlu kılın' çağrısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir hafta içinde umreden dönen bir vatandaşın koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Bunun üzerine sosyal medyada vatandaşlar, umreden dönen vatandaşların hepsinin 14 gün kuralına uymadığını, bazılarının ziyaretçi kabul ettiklerini belirterek karantinanın zorunlu kılınması, insiyatife bırakılmaması çağrısı yaptı.

2 Yıl Önce
2020-03-15 00:53:01

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, son bir hafta içinde umreden dönen bir vatandaşın koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Bakan Koca, umreden dönen vatandaşların 14 gün kuralına uymaları gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Son bir hafta içinde dönen bir yurttaşımızın testi maalesef pozitif çıktı. Yeni vakalardan endişeliyiz. Lütfen ziyaretçi kabul etmeyin. Sağlık taramasından geçmiş olmak sıfır risk anlamına gelmez."

SOSYAL MEDYADAN 'KARANTİNAYI ZORUNLU KILIN' ÇAĞRISI

Sosyal medyada vatandaşlar, umreden dönen vatandaşların hepsinin 14 gün kuralına uymadığını, bazılarının ziyaretçi kabul ettiklerini belirterek karantinanın zorunlu kılınması, insiyatife bırakılmaması çağrısı yaptı.

İşte Bakan Koca'ya yapılan çağrılardan bazıları:

- Sayın Bakan'ım ‘lütfen' yeterli değil malesef. Başından beri çok iyi yönettiğiniz sürecin devamı için daha sıkı ve net önlemler şart.AVM'ler, ibadethaneler kapatılmalı.Umre dönüşündeki vatandaşlarımız iki hafta karantina şartlarında tutulmalı. Yoksa herkesin çabası boşa gidecek..

- 14 gün karantina ZORUNLU olsun

- Sayın bakanım Çin insanları zorla karantina altına alarak virüsü durdurdu. Avrupa'nın yaptığı hataya düşmeyelim umreden gelenleri kontrol altına devletimiz alsın.

-Mükemmel yönettiğiniz sürecin en kötü aşaması bu maalesef bakanım umreden dönenler konusunda lütfen diyerek onların insiyatifine bıraktığımız bir önlem olmamalı devlet önlemi bizzat almalı. Tüm ülkemizi etkilemesi söz konusu bir hastalık kişilerin insiyatifine bırakılmamalı..

- Bu güne kadarki tüm süreç yönetiminizi takdirle karşılayıp herkese karşı yaptıklarınızı savundum. Fakat devlet erk'tir. Bu denli hayati önemi olan konuda ricacı değil kural koyucu olmalıdır.

- Sayın Bakanım, ülkemiz kriz karşısında tüm Dünyaya örnek olacak bir tutum sergiledi. Başarımızın devamı için Umreden dönen vatandaşlarımızın zorunlu karantinaya tabi tutulması gerekiyor. Milletimizin büyük çoğunluğu bu fikirdedir. Lütfen vakit kaybetmeyelim.

 - Sağlık Bakanlığımız süreci bugüne kadar çok başarılı yürüttü. Bugünden sonra da başarıyla yürüyecektir. Fakat, Umreden gelen vatandaşlarımız halk sağlığı için zorunlu karantinaya alınmalıdır. 14 gün tavsiye değil zorunluluk olmalı. 

- Sayın Bakan (@drfahrettinkoca) dini görevlerini getirmiş olan vatandaşlarımız çok hızlı bir şekilde devlet eliyle #UmredenKarantinaya alınmalı.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş