Sosyal Medya Uzmanı Sefa Çağlar, Instagram reklamlarını değerlendirdi

Sosyal medya uygulamaları arasında en popüler uygulamalar arasında olan Instagram’da firmanızı nasıl tanıtırsınız? Sorusunu sosyal medya uzmanı Sefa Çağlar’a sorduk.

2020-06-28 16:37:32

Sosyal Medya Uzmanı Sefa Çağlar ‘'Instagram reklamlarının, Instagram kullanıcılarının yaş, bölge, cinsiyet, davranış, ilgili alanları gibi özelliklerinden yola çıkarak hedef kitlenize uygun reklam verme özellikleri sayesinde reklam verenlere büyük avantajlar sağladığını'' söylemektedir.

‘'REKLAM YAYINLAMADAN ÖNCE REKLAM STRATEJİLERİNİZİN İYİ BELİRLENMİŞ OLMASI ÖNEMLİ''

‘'Etkili bir tanıtım ve reklam ile firmanızı veya markanızı tanıtmak istiyorsanız, hedef kitlenizi iyi tanımalısınız. Yayınlayacağınız reklamlar kaliteli, anlaşılır ve kullanıcının ilgisini çekecek nitelikte olmalı. Reklam bütçenizi zorlamadan, günlük limitler belirleyin. Kullanıcıların güvenini kazanmak önemli. Sosyal medyada bilgi kirliliği oluşturmaktan kaçının. Firmanız satış odaklı ise ürünleriniz kaliteli olsun. Kullanıcı şikayetlerini göz ardı etmeyin. Hızlı çözüme kavuşturun'' önerilerinde bulundu.

‘'FİRMANIZIN INSTAGRAM HESABI İYİ DÜZENLENMİŞ OLMALI''

‘'Kaliteli hazırladığınız görsel ve videolara ile paylaşımlarınızı yapın, hesabınız günden güne büyücektir. Takipçilerinize yararlı bilgiler vermeye özen gösterin'' Bu çalışmaları yaparak birçok firma ile başarılı işlere imza atan Sefa Çağlar müşteri memnuniyeti odaklı çalışmasıyla bilinmektedir. Birlikte çalıştığı firma, marka ve tanınmış kişilerle yaptığı başarılı projelerle adından sıkça söz ettirmektedir. Genç yaşına rağmen biriktirdiği bilgi ve tecrübelerini her geçen gün güncellenen dijital reklam dünyasında yenilemektedir.

YORUMLAR (0)