DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

“Soros kuklası Paşinyan, her an iktidardan uzaklaştırılabilir”

Rus siyaset bilimci Sergei Markov, “Soros kuklası Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, her an iktidardan uzaklaştırılabilir” dedi.

1 Yıl Önce
2020-10-19 12:03:52

Rus siyaset bilimci Sergei Markov, “Soros kuklası Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, her an iktidardan uzaklaştırılabilir” dedi.

Siyaset bilimci Markov, Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda, “Azerbaycan bu yıl Bağımsızlık Gününü büyük bir vatansever coşkuyla kutluyor. Azerbaycan Ordusu, 25 yıldan fazla bir süredir Ermenistan'ın işgal ettiği toprakların yüzde 10'unu kontrol altına almış durumda” dedi.

Ermenistan'ın siyasi ve askeri yenilgilerinin ana nedeni olan Başbakan Nikol Paşinyan'ın, her an iktidardan uzaklaştırılabileceğini öne süren Rus siyaset bilimci Markov, şunları söyledi:
"Orada, güç bir askeri komiteye devredilebilir. Bunun nedeni, Ermenistan'ın açık askeri yenilgisi ve ayrıca Rusya'nın, açıkça Soros'un kuklası olan Paşinyan'a yardım etmek istememesidir. Askeri operasyonlar sırasında Azerbaycan Ordusu, daha donanımlı, daha hazırlıklı ve görünüşe göre yüksek bir savaş ruhuna sahip olduğunu; çünkü kendi toprakları için savaştığını açıkça göstermiştir. Sonuçta hem Rusya hem de dünya toplumu Dağlık Karabağ'ı Azerbaycan'ın ayrılmaz bir parçası olarak kabul ediyor.”

Kaynak: Azvision.az

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş