DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sonunda bu da oldu!

Öğrencilerinin ders sırasında akıllı telefonlarını kullanmalarının önüne geçmek için harekete geçen ABD'li öğretmen çareyi sınıfa jammer yerleştirmekte buldu.

04.06.2015 11:41:06

NTV'nin haberine göre,  ABD, öğrencilerinin dikkatlerini derse vermeleri için ilginç bir adım atan öğretmeni konuşuyor. Öğrencilerinin derse konsantre olmaları için hareket geçen Den Liptak, sınıfa cep telefonu sinyallerini bozan bir düzenek kurdu.

Florida'daki bir lisede fen dersi veren Liptak, sınıfa yerleştirdiği Jammer'ın ardından öğrencilerin derse gösterdikleri ilgi ve notları  gözle görülür bir oranda iyileşme gösterdi ama, öğretmenin bu kararı okul yönetimini memnun etmedi.

Liptak'ın bu hareketinin iletişim güvenliğini riske attığının ve olası acil durumlarda gerekli aramaları engellediğinin altını çizen okul yönetimi, Liptak'ı 5 gün zorunlu izne çıkardı.

Geçtiğimiz aylarda benzer bir düzeneği aracına kuran başka bir ABD'li, federal kanunları ihlal ettiği gerekçesiyle 48 bin dolar cezaya çarptırılmıştı.

ABD'li GSM operatörü Verizon'ın bölgede sinyal kaybı yaşandığını fark etmesi sonucu ortaya çıkan olayın ardından şirketin Liptak'tan şikayetçi olmayacağı açıklandı. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş