Son dakika: Tatil uzatıldı mı? Okul tatili uzatıldı iddiası!

Koronavirüs salgın riski nedeniyle alınan önlemler kapsamında okullar tatil edilmişti. Bugün okul tatilinin uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin Bilim Kurulu toplanacak. Gelen son dakika iddialarına göre okul tatili uzatıldı. Bu iddia Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi'ye ait. Peki tatil uzatıldı mı? Selvi köşesinde yazdığı iddiasında 'okul tatili uzatıldı' dedi. Selvi'ye göre okul tatilinin uzatılması kesin ancak okulların ne kadar süre daha kapalı kalacağı tartışma konusu.

2020-03-25 10:13:56

Koronavirüs salgın riski nedeniyle alınan önlemler kapsamında okullar tatil edilmişti. Bugün okul tatilinin uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin Bilim Kurulu toplanacak. Gelen son dakika iddialarına göre okul tatili uzatıldı. Bu iddia Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi'ye ait. Peki tatil uzatıldı mı? Selvi köşesinde yazdığı iddiasında "okul tatili uzatıldı" dedi. Selvi'ye göre okul tatilinin uzatılması kesin ancak okulların ne kadar süre daha kapalı kalacağı tartışma konusu. 

TATİL UZATILDI MI?

Bugün okulların tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı belli oalcak. Kritik toplantıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öncülük edecek.13.30'da başlayacak toplantının ardından Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı, ortak bir basın açıklaması gerçekleştirecek.

OKULLARIN TATİL EDİLMESİ BİLİM KURULU'NUN KARARINA BAĞLI

Bakan Selçuk tatili uzatmak istediklerini söylerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan kararı Bilim Kurulu'nun vermesi gerektiğini vurgulamıştı: “Ben Bilim Kurulunun tavsiyesini çok önemsiyorum...”

SELVİ: TATİL UZADI

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi okul tatil uzadı mi diye soran binlerce kişiyi ilgilendiren bir iddiayı köşesinde yazdı. Selvi  "tatil uzadı" dedi. Selvi okullarıda tatilin uzadığının kesinolduğunu ancak tatilin süresi belirsiz olduunu vurguladı.

"OKUL TATİLİ UZUYOR"

Selvi şunları yazdı: "Bilim Kurulu bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'la toplanacak. Gündemde okulların tatilinin uzatılması var. Hem bakanlıkla, hem Bilim Kurulu üyeleriyle görüştüm. Okulların tatili uzuyor. Bu kesin. Belli olmayan tek şey, ikinci bir emre kadar mı uzayacak, yoksa bir hafta süreyle mi uzatılacak? Bu da Bilim Kurulu ile toplantıdan sonra netleşecek."

NOT: "Okulların tatil edildi" iddiası henüz doğrulnamdı. Okulların tatil edilmesine bilim kurulu toplantısı sonrası karar verilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrtettin Koca bu kşam 19:15'te okulların tatil edilip edilmeyeceğine ilişkin ortak basın toplantısı yapacak. 

 

YORUMLAR (0)