DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Somali'de askeri konvoya saldırı

Eş-Şebab örgütün Kenyalı askerlerin bulunduğu konvoya düzenlediği saldırıda bir kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

7 Yıl Önce
2015-07-16 14:38:51

AA'nın haberine göre, Somali'nin güneyindeki Gedo bölgesinde Kenyalı askerlerin bulunduğu bir konvoya Eş-Şebab örgütü militanları tarafından düzenlenen saldırı ve ardından çıkan çatışmada bir kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı belirtildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Somali'de Afrika Birliği Barış Gücü (AMISOM) bünyesinde görev yapan Kenyalı askerlerin bulunduğu konvoya militanlar tarafından saldırı düzenlendi. Ardından taraflar arasında şiddetli çatışma çıktığı, bir helikopterin de bölgeye indiği çatışmalar sırasında en az bir kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Somali makamları olayla ilgili henüz resmi açıklama yapmadı.

Şebab örgütünün, ülkenin güney ve orta kesimlerindeki bazı şehirlerin kontrolünü kaybetmesinin ardından askeri araç ve konvoylara saldırılar düzenleme yönünde bir strateji geliştirdiği belirtiliyor

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Eren

2003 yılından önceki Türkiye'de kürtlere ve müslümanlara yapılanları yaşamış biri olarak hükümetin arkasındayız. Yurdumun tarihini bilen kimse hükümete muhalif olamaz. Osmanlı da parçalanırken görünürde sosyal sorunlar vardı ancak şimdi baktığımızda Osmanlı coğrafyasında olan ve yarıdan fazlasının bulunduğu dünya petrol rezervi alanlarının bizlerden koparılmış olduğunu görüyoruz. Şimdi yaşananla r sadece buzdağının üstü. Hükümetimize bu konuda tam destek veriyoruz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş