DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Soma mağdurunun parası iade edildi

Meryem Gül Soma faciasında eşini kaybettikten sonra aldığı tazminatın bir banka çalışanı tarafından çalınmasının ardından banka tarafından parası tekrar iade edildi.

29.05.2015 08:54:19

SOMA'da geçen yıl 13 Mayıs'ta yaşanan, tam 301 madencinin can verdiği faciada eşi Ali Gül'ü kaybeden, gelen yardım paralarını yatırdığı hesabını banka memuru boşaltan Meryem Gül, parasına kavuştu.

Dün Meryem Gül'e 196 bin lirasını ödedi. Mağdur diğer 2 madenci ailesine de ödeme yapıldığı öğrenilirken, yaklaşık 20 Somalı vatandaşın paralarının da geri verilmeye başlanacağı bildirildi.

2 AYDIR BEKLİYORDU

Bankanın parasını ödemesiyle bir nebze yüzü gülen Meryem Gül, kızı Rümeysa ile ilk iş, durumun peşini bırakmayan Kaymakam Bahattin Atçı'nın yanına koştu.

Gül, “Ne diyeceğimi bilemiyorum. Aylardır beklediğim, çocuklarımın tek geleceği olan paramıza haberin ardından kavuştuk. Şimdi artık içim rahat. Mart'tan beri bekliyordum. Dilekçemi savcılığa yazdıran kaymakam beye ve haberle sesimi duyuran Hürriyet'e teşekkür ediyorum” dedi.

Soma Kaymakamı Bahattin Atçı ise, haberin ardından sürecin hızlandığını belirterek, “Meryem hanım ve diğer madenci ailelerine de banka tarafından ödemeleri yapıldı. Somalı diğer vatandaşların da ödemelerinin yapılmaya başlanacağını öğrendik” diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş