DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sokak basketbolunun en iyileri buluşuyor

Sokak basketbolunun en iyilerini bir araya getiren Red Bull King of The Rock Türkiye elemeleri için nefesler tutuldu

03.08.2016 12:09:55
Sokak basketbolunun en iyilerini bir araya getiren Red Bull King of The Rock Türkiye elemeleri için nefesler tutuldu. 14 Ağustos'ta Adana'da başlayacak elemeler, 4 Eylül'de İzmir'deki Türkiye Finali ile sona erecek.

Türkiye Şampiyonu'nun 17 Eylül'de Belgrad'da düzenlenecek Dünya finaline gitmeye hak kazanacağı King of the Rock'ın son iki yıldaki Dünya Şampiyonu Kıvanç Dinler'in de katılacağı elemeler, teke tek basketbolunun zirvesindekileri bir araya getirecek. Türkiye'nin şampiyonu olmak isteyen oyuncular, organizasyona Red Bull'un internet adresinden kayıtlarını gerçekleştirebilecek.

İlk kez 2010 yılında sokak basketbolunun kralını ve kraliçesini belirlemek için düzenlenen Red Bull King of the Rock sokak basketbolu turnuvasının Türkiye elemeleri için kayıtlar başladı. King of the Rock'ın İzmir'deki Türkiye Finali için Ağustos ve Eylül aylarında beş ilde elemeleri yapılacak. 14 Ağustos'ta Adana M1 AVM'de başlayacak elemeler sırasıyla 20 Ağustos'ta Bursa Kent Meydanı AVM, 27 Ağustos'ta Ankara Cepa AVM, 28 Ağustos'ta İstanbul'da ve 3 Eylül'de İzmir Container Hall'da gerçekleşecek. King of the Rock Türkiye Finali mücadeleleri ise 4 Eylül'de yine İzmir Container Hall'un ev sahipliğinde oynanacak.

SON 2 YILIN DÜNYA ŞAMPİYONU TÜRKİYE'DEN

King of the Rock Türkiye elemelerini tamamlayarak son iki yılın şampiyonu Kıvanç Dinler, aynı zamanda dünya şampiyonu unvanını da taşıyor. Sokak basketbolunun başarılı ismi Dinler, 2014 yılındaki finalin ardından 2015'te Türkiye'de yapılan dünya finalinde unvanını korumayı başardı. Kıvanç Dinler, 2016'da da sadece Türkiye'de değil, dünyada favoriler arasında gösteriliyor.

ŞAMPİYONU SOKAĞIN KURALLARI BELİRLEYECEK

King of the Rock'ta maçlar beş dakika üzerinden oynanırken, sahaya çıkan her oyuncunun 15 saniyelik hücum süresi bulunacak. Turnuvada maçlar eleme usulüyle oynanırken, şampiyonu sokak basketbolunun kuralları belirlenecek. Sporcular 5 dakika boyunca 15 saniyelik hücum süreleriyle potayı zorlarken, her sayıdan sonra top rakibe geçecek. Beraberlik durumunda, iki dakikalık birinci uzatma ve bir dakikalık ikinci uzatma oynanacak. Skorun 11-0 olması durumunda ise süre tamamlanmasa bile önde olan taraf maçı kazanmış sayılacak. Katılımcılar 5 faul yaptıkları an otomatik olarak elenecek. Turnuvaya 15 ile 35 yaş arası kadın ve erkek oyuncular kayıt yaptırabilecek.

KİNG OF ROCK TÜRKİYE ELEMELERİ

14 Ağustos Adana - M1 AVM

20 Ağustos Bursa - Kent Meydanı AVM.

27 Ağustos Ankara - Cepa AVM

28 Ağustos İstanbul (Daha sonra açıklanacak)

3 Eylül İzmir - Container Hall

4 Eylül Türkiye Finali - İzmir Container Hall

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş