SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Siyonist rejim bu olayla çalkalanıyor… Netanyahu'nun sözcüsü cinsel saldırı ve taciz…

Siyonist işgal rejimi cinsel saldırı ve taciz suçlamaları ile sarsılıyor. 12 kadın, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun uluslararası medya sözcüsü David Keyes'i cinsel saldırı ve cinsel tacizle suçladı.

Siyonist rejim bu olayla çalkalanıyor… Netanyahu'nun sözcüsü cinsel saldırı ve taciz…
14.9.2018 13:26:29

Mart 2016'dan beri Netanyahu'nun sözcülüğünü yapan ve sıklıkla televizyon ekranlarında boy gösteren ABD doğumlu Keyes'i cinsel saldırı ile suçlayanlar arasında New York Eyalet Senatosu adaylarından ABD'li siyasetçi Julia Salazar da vardı.

Salazar Keyes'in 2013 yılında kendisini oral sekse zorladığını öne sürmüştü.

Salazar'ın suçlamasının ardından dün Times Of Israel haber sitesi de 11 kadının Keyes'i farklı düzeylerde cinsel tacizle suçladığını duyurdu. Suçlamalar Keyes'in Netanyahu'nun sözcüsü olarak göreve başlamasından önce ABD'de bulunduğu tarihlere kadar uzanıyor.

Kadınlardan 10'u haber sitesine adlarının açıklanmaması koşuluyla açıklama yaparken Wall Street Journal (WSJ) muhabiri Shayndi Raice, Keyes'in kendisine cinsel tacizde bulunduğunu duyurdu.

WSJ muhabiri Twitter'dan yaptığı açıklamada "Bende bir keresinde David Keyes'le berbat bir karşılaşma yaşadım. Salazar'a tamamen inanıyorum. Bu adam kesinlikle 'hayır'dan anlamıyor. Ne kadar reddetssem de üzerime gelmeyi sürdürdü. Kendimi hızlıca kurtarmayı başardım. Çok kısa ve rahatsız edici bir andı. Ancak ayrıldığım sırada bir yırtıcı ile karşılaştığımı biliyordum" ifadelerini kullandı.

Diğer yandan üç farklı siyasi partiden 3 İsrailli kadın milletvekili de Netanyahu'ya Keyes'in görevinden uzaklaştırılması ve suçlamaların soruşturulması çağrısı yaptı.

Kulanu partisinden Merav Ben-Ari "Netanyahu olaya müdahale etmeli. En üst düzey danışmanın birçok kadını taciz etmesi ve hiçbir şey olmamış gibi işini sürdürmesi mantıklı değil. Tanrı esirgesin benim böyle bir danışmanım olsa hemen o gün onu gerçek ortaya çıkana kadar ücretsiz izne çıkarırdım" diye konuştu. Meretz milletvekili  Michal Rozin de "Keyes artık dış basında İsrail'i temsil edemez" ifadelerini kullandı.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR