SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Siyasete soktuğu başsavcı, Netanyahu hakkında son kararı verecek

Siyasete soktuğu başsavcı, Netanyahu hakkında son kararı verecek

İsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit, yolsuzluk soruşturmasında hakkında yeterli delil olması nedeniyle iddianame hazırlanabilir aşamasına gelen Başbakan Benjamin Netanyahu’nun başsavcılık için savunduğu adaydı. Mandelblit’in devlet savcılarına da danışarak Netanyahu’nun mahkemeye çıkarılmasında son kararı verecek kişi olduğu bildiriliyor.

Siyasete soktuğu başsavcı, Netanyahu hakkında son kararı verecek
14.2.2018 21:51:51

TIMETURK | ÇEVİRİ

İsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit, yolsuzluk soruşturmasında hakkında yeterli delil olması nedeniyle iddianame hazırlanabilir aşamasına gelen Başbakan Benjamin Netanyahu'nun başsavcılık için savunduğu adaydı. Mandelblit'in devlet savcılarına da danışarak Netanyahu'nun mahkemeye çıkarılmasında son kararı verecek kişi olduğu belirtiliyor.

NETANYAHU'NUN SİYASETE SOKTUĞU İSİM

Geçmişte Netanyahu'nun kabine sekreteri görevini üstlenen ve Netanyahu'ya bağlılığıyla tanınan Mandelblits ise kendisini kariyerinde ilerleten Netanyahu'ya minnettar olması iddiasıyla eleştiriliyor. Başsavcıyı savunanlar ise kanunun Mandelblit'in tek ajandası ve ahlaki pusulası olduğunu öne sürüyor.

İSRAİL'DE GÜNDEM OLACAK

Tanınmamış bir askeri savcı iken yükselen Mandelblit'in önümüzdeki aylarda İsrail'de en çok incelenecek insan olacağı konuşuluyor. İsrail polisinin Netanyahu'nun iki yolsuzluk soruşturmasında yeterli delillere ulaşılması nedeniyle iddianameye konu olabileceğini duyurmasının ardından Mandelblit'in devlet savcılarına da danışarak Netanyahu'nun mahkemeye çıkarılmasında son kararı verecek kişi olduğu belirtiliyor.

Sponsorlu

Askeri adalet sistemi sıralarından yükselerek askeri başsavcı olan Mandelblit, Netanyahu tarafından 2013 yılında kabine sekreterliğine atanması sonucu politik sahneye geçmiş oldu. Altı çocuk babası ve 50'li yaşlarında olan başsavcı 20'li yaşlarında “Gözlemci Yahudi” oldu ve siyah kippa giyiyor.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR