DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Siverek'te öğrenciler 'kadına şiddet'i canlandırdı

Siverek'te öğrenciler 'kadına şiddet'i canlandırdı

28.05.2015 15:55:25
Siverek ilçesinde ortaokul öğrencileri, hazırladıkları yıl sonu sergisinde "çocuk yaşta evliliğe ve kadına yönelik şiddete" dikkat çekti.

Halit Gülpınar Ortaokulu tarafından düzenlenen teknolojik tasarım sergisi, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz tarafından açıldı.

Sokakta çalışan çocuklar, çevre kirliliği ve afiş tasarım gibi eserlerin yer aldığı sergide öğrenciler, temsili olarak çocuk yaşta evlilik ve kadına yönelik şiddeti canlandırdı. Sergide, kadına şiddet uygulayanlar demir parmaklıkların arasında gösterildi.

Sergiyi gezen Yılmaz, öğrencileri tebrik ederek, sergilenen çalışmaları inceledi.

Şiddete karşı birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Yılmaz, "Kadına şiddet' deyince en çok erkeklerin karşı çıkması gerekiyor. Maalesef ülkemizde son dönemde üzücü olaylar yaşandı. İnşallah bundan sonra başta kadına uygulanan ve her türlü şiddetin ortadan kalktığı hukuk kurallarının hüküm sürdüğü, bir ülkeye kavuşuruz" dedi.

Sergiyi hazırlayan teknoloji tasarım öğretmeni Akif Çiftil de sergisinde kadına şiddet, erken yaşta evlilik, sokakta çalışan çocukların sorununa karşı duyarlılık oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Murat Aygen

ORDU'ya siyâset TPAO sokmuştur [bkz: “Genelkurmaydaki petrol toplantısında TPAO Müdürü, yabancı şirketleri Generallere şikâyet etti” (5 sütun üzerine manşet) haberi, Hürriyet gzt., Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A. Ş. Adına Sahibi Erol Simavi, Umumi Neşriyat Müdürü Necati Zincirkıran(?), Bu nüshada Mesul Yazı İşleri Müdürü Yüksel Baştunç(?), Sene 18 - No.6147, 12 Haziran 1965 Cumartesi, Basıldığı Yer Hürriyet Matbaası(?), s.1].

Cemil AYDIN

Sahte kabadayı sende siz ancak müslüman öldürmeyi bilirsiniz bu sahte kabadayılıkları çok gördük siz ilk önce Suriyede akıttığınız kanın hesabını verin.Kolkola ABD ile kirli ittifak içindesiniz Velayeti fakih miş peh sevsinler Bence olsa olsa velayeti deccal olabilir...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş