DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sivas'taki 'Paralel Devlet Yapılanması'na ilişkin dava

Sivas'taki 'Paralel Devlet Yapılanması'na ilişkin dava

23.06.2015 10:39:12
Sivas Emniyet Müdürlüğündeki Paralel Devlet Yapılanması kapsamında usulsüz dinleme iddialarına ilişkin Sivas Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında yargılanan 4 tutuklu polisten 2'si ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Sivas 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve yayın yasağı getirilen davanın 16 saat süren ilk duruşmasında, tutuklu sanıklardan 3. sınıf emniyet müdürleri Şevki P. ve Abdullah S'nin tahliye edildiği öğrenildi. Şevki P. ve Abdullah S. hakkında adli kontrol şartı ve yurtdışına çıkış yasağı getirildiği belirtildi.

Sanıklar 2. Sınıf Emniyet Müdürü Ömer S. ve polis memuru Hasan G'nin tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 22 Temmuz'a erteledi.

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kaydetmek", "kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" ve "haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek" suçlarından bazı emniyet mensupları hakkında soruşturma başlatmıştı.

Bu kapsamda, Sivas merkezli 18 ilde 13 Mart'ta operasyon düzenlenmişti. Operasyon kapsamında 7 polis tutuklanmış, tutuklanan emniyet mensuplarından eski İstihbarat Şube Müdürü Fatih A, komiser Melih A. ve polis memuru İbrahim A. daha sonra serbest bırakılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

murat

bi git işine ya adam gece gündüz çalışıyo devleti çetelerden kurtarıp bağımsız yapmak için sana verelim de her tarafı o adamlarla doldur yine

Görüş Bildir Bizimle Paylaş