DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Şırnak'taki terör saldırısı

Şırnak'taki terör saldırısı

7 Yıl Önce
2015-08-27 19:15:44
Cizre'de PKK'lı teröristlerin Garnizon Komutanlığına roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırının ardından çıkan çatışmada yaralalardan 2'si kaldırıldıkları hastanede müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü mensuplarının Nur Mahallesi'ndeki Cizre Garnizon Komutanlığına farklı noktalardan roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunmasının ardından güvenlik güçlerince karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada yaralanan 3'ü asker 7 kişiden Emin Yanaş (10) ve sağlık görevlisi Eyüp Ergen kaldırıldıkları Cizre Devlet Hastanesindeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Böylece hayatını kaybedenlerin sayısı, çatışmanın başlangıcında hayatını kaybeden Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) personeli Mesut Sanrı (39) ile 3'e yükseldi.

Bu sırada çatışmanın sürdüğü ilçede yaralanan 2 kişi daha Cizre Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yaralı 3 asker ile 4 sivilin tedavisi sürüyor.

İlçede çatışmaların yer yer devam ettiği öğrenildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

sadık

Yazar, kendi kültürel değerlerini bilmeyecek kadar tarih hafızasından yoksun. Farsça kelimlerin dilimizde her gün kaçını kullandığımızı yada bizim estrümanların, saz-bağlama/divan, kemençe,hatta ud (arab estrümanı olmasına rağmen) en iyi yapanların iranlılar olduğunu bilmiyordur. Olsun yine de doğum günü kutlamasında kendisine bir sentur gönderebilir yada iyi bir tumbek almasını tavsiye edebiliriz. Ortak kültürümüzün nerede başladığı nerede bittiğini öğrenmesi açısından iyi olur...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş