DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Şırnak'ta 2 Hüda Par üyesinin silahla öldürülmesi

Şırnak'ta 2 Hüda Par üyesinin silahla öldürülmesi

7 Yıl Önce
2015-05-30 17:56:08
AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Şırnak'ta 2 Hüda Par üyesinin silahla öldürülmesine ilişkin, "Demokratik siyaseti savunanlar tarafından siyaset dışı yollara müracaat edilmesi, ne demokrasiye, ne insanlığa, ne de hiçbir ahlaka sığmaz" dedi.

Aydın, Hüda Par Kahta İlçe Teşkilatını ziyaretinde, Şırnak'ın İdil ilçesindeki saldırının üzüntü verici olduğunu belirterek, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Olayın herkesi derinden üzdüğünü ifade eden Aydın, "Demokratik siyaseti savunanlar tarafından siyaset dışı yollara müracaat edilmesi ne demokrasiye, ne insanlığa, ne de hiçbir ahlaka sığmaz" dedi.

AK Parti'nin Kürtçe'nin önündeki engelleri kaldırdığını vurgulayan Aydın, artık Kürtçe'nin her alana girdiğini, okullarda seçmeli ders olarak okutulduğunu, yayın yasaklarının kaldırıldığını ve Diyanet İşleri Başkanlığının Kürtçe mealli Kur'an-ı Kerim bastığını anımsattı.

Etnik Kürt siyaseti yapanların dahi hayal edemeyecekleri adımlar attıklarına dikkati çeken Aydın, konuşmasını şöyle tamamladı:

"AK Parti'den önce bu ülke faili meçhuller, işkencelerle anılan bir ülkeydi. Bu hükümet zamanında olağanüstü hal kalktı, asit kuyuları açıldı. Devlet Güvenlik Mahkemelerinde adete yargısız infazlar yapıldı ama o günler geride kaldı. Artık demokrasiyi önemseyen, milletin iradesini ön planda tutan AK Parti iktidarı var."

Dün, Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Kozluca köyüne gelen HDP'li grup, parti ve milletvekili adaylarının bayraklarını asmak istemiş, Hüda Par üyeleriyle tartışan gruptan silahla ateş açılmıştı. Ağır yaralanan Hüda Par üyesi Muhammed Şerif Şimşek (34) ve Abdulcelil Talayhan (38), Nusaybin Devlet Hastanesindeki müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mahmet

osmanlıda oyun bitmez akp dede bitmez

Görüş Bildir Bizimle Paylaş