DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Şırnak'ta 2 Hüda Par üyesinin silahla öldürülmesi

Şırnak'ta 2 Hüda Par üyesinin silahla öldürülmesi

29.05.2015 23:41:48
İdil ilçesinde 2 Hüda Par üyesinin HDP'lilerin silahlı saldırısı sonucu öldürülmesiyle ilgili görgü tanığı, yaşadıklarını anlattı.

Görgü tanığı Mahmut Demir, AA muhabirine, köylerinin 1990'lı yıllardan bu yana terör örgütü PKK tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişinin HDP'li olduğunu ifade eden Demir, bu kişinin köyün gençlerini Suriye'nin Kobani bölgesine götürmek istediğini ileri sürdü.

Olaydan önce köye gelen HDP'li grubun halay çekmek istediğini kaydeden Demir, şöyle dedi:

"HDP konvoyu köye geldi. Bazı köylüler, mütedeyyin ve muhafazakar insanlardır. Onlar da 'Bizim köye gelmeyin, istemiyoruz' demişler. Köyde kol kola oyun oynamışlar. Köylüler de 'Bizi rahatsız ediyorsunuz, köye girmeyin' demiş. Onlar da köyün futbol sahasına gidip halay çekmişler."

Olayın mercimek tarlasında çalıştığı esnada meydana geldiğini anlatan Demir, "Öldürülenlerden biri hem amcamın oğlu hem de eniştemdi. Daha onların yanına varmadan birinin Kaleşnikof tüfekle bir evin damından ateş ettiğini gördüm. Arkama baktığımda amcamın oğlu yerdeydi. Yeğenim Mehmet Şerif de oradaydı. O da yaralıya müdahale etmek isterken damdaki kişi ona da ateş etti" diye konuştu.

- Cenazeler hastaneden alındı

Kozluca köyündeki olayda yaşamını yitiren Hüda Par üyeleri Abdulcelil Talayhan ile Mehmet Şerif Şimşek'in cenazeleri, Nusaybin Devlet Hastanesinden alınarak otopsi için Mardin Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Cenazelerin hastaneden çıkarılışı esnasında bir grup tekbir getirerek, PKK aleyhine slogan attı. Polis ekipleri, hastane çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Hastaneye gelen Hüda Par'ın desteklediği Şırnak bağımsız milletvekili adayı Şehzade Demir, yaptığı açıklamada, hayatını kaybeden Mehmet Şerif Şimşek'in kayınbiraderi olduğunu söyledi.

"Bugüne kadar o köye gelmemişler, o köyden oy istememişler. Bu köyde genelde mütedeyyin insanlar yaşıyor" diyen Şimşek, şunları belirtti:

"Gelip, kadınlı kızlı şenlik düzenlemişler. Açık saçık sosyete bayanlarla köy töresine uymayan program düzenlemişler. Doğal olarak inancında hassas köylüler buna tepki göstermiş. Onlar da 'Biz istediğimiz her yere gideriz' şeklinde tahrik ve provoke edici sözler söylemiş. Köylülere taşlarla saldırmışlar.

Bir kişi, gelenlerin tahrikiyle eve giderek silahını alıp bu köylüleri taramış."

Bu arada gözaltına alınan 2 şüphelinin, ifade işlemleri için Şırnak'a götürüldüğü öğrenildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

vasat muslim

ya Esra, Gül dürme adamı !!!Bu millet neyin ne olduğunu gördü !!! Git işine...artık yazıların tat vermez oldu.....

Görüş Bildir Bizimle Paylaş