DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sinop'ta Nurettin Yıldız protestosuna 19 gözaltı

Sinop'ta Nurettin Yıldız'ın katılacağı konferansa yönelik saldırılara katıldığı öne sürülen 19 kişi gözaltına alındı.

6 Yıl Önce
2016-05-28 11:22:06

Soruşturma çerçevesinde, İl Emniyet Müdürülüğü ekipleri başsavcılığın talimatıyla kent merkezinde 19 şüpheliyi gözaltına aldı.Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler daha sonra İl Emniyet Müdürülüğüne getirildi. Haklarında gözaltı kararı bulunan iki şüpheliye ise il dışında oldukları için ulaşılamadı. 

Bu arada, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz İl Emniyet Müdürülüğüne gelerek yetkililerle bir süre görüştü. Çıkışta gazetecilere açıklamada bulunan Karadeniz, demokratik protesto haklarını kullanan kişilerin, toplantı ve gösteri yürüyüşlerine muhalefet suçunu işledikleri gerekçesiyle gözaltına alındıklarını söyledi.

Gözaltı kararını doğru bulmadıklarını ifade eden Karadeniz, "Bu arkadaşları davet etseler hepsi Sinoplu gelip ifadelerini verirlerdi. İşte bizim itiraz ettiğimiz noktaburası. Kendileri davet edilemeden gözaltına alınıyorlar. Avukat arkadaşlarımız gerekli itirazları yaptılar. Süreci yakından takip etmeye devam ediyoruz." dedi.

Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nurettin Yıldız'ın 12 Mayıs'ta Sinop vereceği "Zamanın Sabrı" konulu konferans öncesi polisle protestocular arasında
arbede yaşanmış ve çıkan olaylar nedeniyle etkinlik iptal edilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

davetçi

nurettin hoca ehlisünnet'ttir ehli bidat değil.kripto takiyyeci irancı değil,demokrat değil,hadis inkarcısı değil,tekfirci değil,akılcı değil,mealci değil,mezhepsiz değil,islamı çok güzel bi şekilde anlatıyor.böyle olunca gençler hak olan islam'ı duyuyor, hocaya her geçen gün rağbet artıyor.buda islam düşmanlarının uykusunu kaçırıyor ondan hocaya her gittiği yerde hücum ediyorlar.ama nafile zalimler istemesede Allah nurunu tamamlayacaktır.Allah yardımcınız olsun hocam,Rabbim sizin gibi hak davetçilerinin sayısını arttırsın.onların bi planı varsa Allah'ında bi planı var.

naz.

Nureddin hoca ne anlatıyorda her gittiği yerde olay çıkıyor?çok merak ediyorum!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş