DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sınırdaki Suriyeliler Türkiye'ye alındı

Türkiye sınırına gelen ve birkaç gündür bekletilen yaklaşık 350 Suriyelilerin geçişine izin verildi.

7 Yıl Önce
2015-06-03 13:33:07

Akçakale ile Ceylanpınar arasında bulunan Yeşiltepe Köyü karşısında Suriye tarafında,IŞİD ile YPG arasında yoğunlaşan çatışmalar ve koalisyon uçaklarının havadan bombaladığı bölgelerden kaçan ve birkaç gündür sınırda bekleyen 350 kadar Suriyelinin Türkiye'ye geçişlerine izin verildi.

GEÇİŞLER SIRASINDA YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Tel örgülerin arasında oluşturan güvenli bir koridordan Türkiye'ye alınan Suriyeliler, burada kurulan çadırda kayıt ve muayene işlemlerinden geçirilerek, minibüslerle  Akçakale'deki Süleyman Şah Çadırkenti'ne minibüslerle götürüldü. Geçişler sırasında asker sınır hattında yoğun güvenlik önlemi alındı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

nacarhan

ortadoğuda ulus devletlerin varlığı pek isabetli değildir,olmazda. imgiliz alman ispanyol italya gibi ulus devlet üzerinde çalışmak bölgeyi bilmemek ve tanımamaktır.arapların 22 türklerin 10 devleti varda ne var elde koskocaman sıfır.bölgemizde bütün ulusları bir çatı altında toplayacak kozmopolit bir devlete ihtiyaç var. çalışmalar bu yönde olmalı.uyduruk 100 devletinizde olsa batı karşısın da bir hiçsiniz.kürt devleti ideali tamamen çakma.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş