DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

BURSA

20:10

04:11
20:10
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:55

03:57
19:55
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:38

03:41
19:38
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
19:21
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:06

03:24
19:06
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

ANKARA

19:55

03:57
SAHUR
19:55
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
SAHUR
19:21
İFTAR

'Sınırda Yaşananlar ABD Projesi'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Suriye’nin kuzeyinde yaşanan olayları Amerika’nın bir oyunu olarak değerlendirdi.

17.06.2015 22:36:24

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı.

"Amaç Irak petrolünü Akdeniz'e indirecek bir hat oluşturmak" diyen Aktay, Türkmenleri korumanın hükümetin en önemli görevi olduğunu söyledi. Seçim sonuçlarını da değerlendiren Aktay,  "Halk hepimizi izliyor" diye konuştu.

"SINIRDA YAŞANANLAR ABD PROJESİ"

Bu proje öyle orada Kürt halkının özgürlük mücadelesi gibi lanse edilmeye çalışılmaktan çok çok uzak bir şey. Biz baştan itibaren Kürtlerin Suriye'de haklarının temin edilmesi, özgürlüklerine kavuşturulması hususunda ilk başta  mücadeleyi, Esad rejimine ilk uyarıları yapan Türkiye'dir.

Şuanda yapılmaya çalışılan şey Arap ve Türkmen bölgeleri tecil edilmek suretiyle oraya PYD güçleri ikamet edilmeye çalışılıyor. Bu çok tehlikeli bir şey.

"IRAK PETROLÜNE HAT AÇMA ÇABASI"

DAEŞ'in nasıl bir manivela olarak kullanıldığını bugün görüyoruz. Ne yazık ki bir gizli ajandası olduğunu anlıyoruz buradan. O ajanda büyük ihtimalle Irak petrolünün Akdeniz'e  taşınabileceği bir hat oluşturmak. Bunun bekçiliğini de orada  PYD'ye yaptırmış olacaklar, veya  oradaki Kürtlere yaptırmış olacaklar. Yaptığı şeyi açıklamak zorunda.

Sen ne yapıyorsun, 500.000 insanı canice katletmiş Esad'a karşı en ufak etkili bir hamle yapmıyorsun, beş para etmez birkaç tane DAEŞ militanını yok edeceğim diye geliyorsun orda bombalıyorsun ve PYD'yi oraya yerleştiriyorsun.

Türkmenleri bir şekilde korumak gerekecek tabii. Şu anda onları korumak Türkiye devletinin, hükümetinin en önemli problemlerinden bir tanesi.

Milletimizin hayrına olabilecek en iyi seçeneği bulup çıkarmaya çalışacağız. Tabii bunun için diğer tarafların da aynı sorumluluk anlayışı içinde hareket etmeleri gerekiyor. Etmiyorlarsa etmelerini tavsiye ederiz çünkü halk hepimizi izliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hakan

herkes olmuş tespitçi.... eeee Amerika oyunu. peki ne yapmayı düşünüyorsunuz, planınız ne? muhalefetin korkusundan, onlara cevap yetiştirmekten ağır silah koymaya çekiniyorsunuz. Bakın Amerika taaa okyanus ötesinden gelip paşa paşa müdahale yaparken, Türkiye ancak ABD'nin gönderdiklerini barındırmak ve yedirmekle (ki bunlar için takdir ediyorum) uğraşsın. Türkiye pısırık tavrından vazgeçip, suriyede ciddi adımlar atmalı. işe islamcı muhalefeti ciddi anlamda ağır silahlarla desteklemekle başlayabilir...

heyhat

Bunlar milleti keriz saniyor.abd ile stratejik ortak olan sen değil misin.kime masal anlatıyorsun . Bop es başkanı olarak Ortadoğu'yu abd ile beraber parçalama görevini boburlene boburlene anlatan senin padişahın degilmi

ahmet

sınırda yaşananlar amerika ile pkk ortak operasyonudur.amerika iki hafta önce kandil'le ve barzaniyle görüştü. türkiye sınırının kontrolünü pkk'ya havale etmek şartıyla derin bir işbirliği ve işidle savaş konularında anlaştılar. pkk-ypg şuanda kesinlikle amerikanın maşası ve eli olmuş durumda. amerikanın bu atağı en çok türkiyeyi zor durumda bırakır. çünkü sistemi oturmuş tek ülke bölgede türkiyedir. onunda kuyusunu kazmaya çalışıyorlar.

asımın nesli

uyanda balığa gidelim.

murat

Bence sen de bir israil projesisin. Salli ala erdogan ne demek. Islama sirk kostun

abdullah

'Sınırda Yaşananlar ABD Projesi'de çözüm süreci kimin projesi. Kırsalda bile biten PKK!a bugün şehirlere hakim oldu. Kendisine Türkiye'yi bölmede engel olacak Müslümanları katlediyor. Siz seyrediyorsunuz. Belki Suriye'deki şeytanın projesinde sizlere de susmak düşüyor.

Erkam

Hakikaten bu Kürdler niye AKP 'ye oy vermiyor ya? Allah Allaaaah?!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan