DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sina'daki operasyonların bilançosu

Mısır ordusunun Sina'nın kuzeyindeki Eş-Şeyh Zuveyd, Refah ve el-Ariş bölgelerinde silahlı gruplara karşı başlattığı operasyonlarda birçok ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

7 Yıl Önce
2015-09-12 09:17:03

AA'nın haberine göre, Ordu Sözcüsü Tuğgeneral Muhammed Samir, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, "Operasyonların 5'inci gününde silahlı gruptan 98 kişi öldürüldü, şüpheli 23 kişi yakalandı" ifadesini kullandı.

Operasyonlarda ordu güçlerinin verdiği kayıplara ilişkin ise silahlı unsurlarla girilen çatışmada yola döşenen bombanın patlaması sonucu 4 askerin öldüğünü, 3 asker ile 4 kişinin yaralandığını kaydeden Samir, söz konusu 4 yaralının kimliği hakkında bilgi vermedi.

Kuzey Sina'da, başta, Kasım 2014'te DAİŞ'e biat ettiğini duyuran ve daha sonra adını Sina Vilayeti olarak değiştiren Ensar Beyt el-Makdis adlı örgüt olmak üzere birtakım silahlı grupların etkin olduğu belirtiliyor.

Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, Eylül 2013'ten bu yana başta Sina olmak üzere birçok ilde "terörist ve tekfirci" olarak adlandırdığı unsurlara yönelik "güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri" gerekçesiyle operasyonlar düzenliyor. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş