DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sığınmacı kampında yangın can aldı

Lübnan'daki sığınmacı kampında çıkan yangında aralarında çocukların da olduğu 6 kişi öldü...

7 Yıl Önce
2015-06-02 03:07:56

Suriye'deki iç savaştan kaçarak çevre ülkelere yerleşen Suriyeliler zorluklarla mücadele etmeye devam ediyor. Lübnan'ın Bekaa ilinde Suriyeli sığınmacıların yaşadığı kampta çıkan yangında biri çocuk 6 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Bekaa'daki kamptaki yangına, sivil savunma ekipleri, bölge sakinleri ve güvenlik güçleri başta olmak üzere çok sayıda kişi müdahale etti. Sosyal İşler Bakanlığına bağlı ekipler, kamptaki çocukları ve yaşlıları tahliye etti.

Yangın nedeniyle 50 çadır ve baraka kullanılamaz hale geldi. Olayda biri çocuk altı kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı. 

Yangının çıkış nedenine ilişkin bir açıklama yapılmadı. 

BM'nin resmi verilerine göre, 1 milyon 100 binden fazla Suriyeli Lübnan'da sığınmacı konumunda bulunuyor.  

Sığınmacıların, ülkede devletten ve insani yardım kuruluşlarından gerekli desteği görmediği için zor şartlar altında yaşadıkları belirtiliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Cemil AYDIN

Ha şunu bileydiniz.Sadece Suriyede değil tüm islam aleminin problemi İran dır.Yıllarca Emperyalizmin tek düşmanıymış gibi yapıp içten içe İslami uyanışın önüne geçen İran Fars Faşist Cumhuriyetidir.Arap uyanışının ve uluslararası kukla ve müstemlekeci dikta rejimlerinin düşmemesi için eliden geleni yapmaktadır Türkiyeyi Anadoluya hapsetmek ve Arap dünyasıyla birleşmesini engellemek için gövdesini sşper etmekte ve batıyla ittifak kurmaktadır

Görüş Bildir Bizimle Paylaş