DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sibel Özkan yeniden 'zirve'yi istiyor

Sibel Özkan yeniden 'zirve'yi istiyor

7 Yıl Önce
2015-06-03 11:23:00
ÖMER HAKAN KİBAR - Milli halterci Sibel Özkan Konak, son dünya şampiyonasında elde ettiği ikinciliği yeterli görmediğini belirterek, ABD'de düzenlenecek şampiyonada altın madalya kazanmayı hedeflediğini söyledi.

Doğum sonrası 3,5 yıl ara verdiği spora teknik direktör Talat Ünlü'nün çağrısıyla tekrar dönen ve geçen yıl kasım ayında Kazakistan'da düzenlenen dünya şampiyonasında gümüş madalya kazanan 27 yaşındaki sporcu, bu madalyanın kendisini tatmin etmediğini dile getirdi.

Bayanlar 48 kiloda milli formayı giyen Sibel, 20-28 Kasım'da, ABD'nin Houston kentinde düzenlenecek Dünya Halter Şampiyonası için Eryaman Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi'nde (TOHM) çalışmalarını sürdürüyor.

Milli sporcu, Ünlü'nün çağrısının ardından döndüğü halterde zor bir dönem geçirdiğini ve zaman zaman çocuğuyla birlikte kamplara katıldığını anlattı.

"Kolay değil, 3,5 yıl ara veriyorsun, doğum yapıyorsun, tekrar antrenmanlara başlıyorsun" diyen Sibel Özkan Konak, şunları kaydetti.

"Yaptığımız spor, zaten ağır bir spor. Talat hoca dünya şampiyonasından önce bana gelerek, kısa bir süre kala yarışmamı istedi. Talat hocanın gelip beni teşvik etmesi benim için de bahane oldu. Aslında haltere dönmeyi düşünmüyordum. Çağrıya duyarsız kalamadım ve yeniden yarışmaya karar verdim. İlk yarışmamda gümüş madalya kazandım. Ancak bu benim için yeterli değil. Yeniden podyumun üst basamağında yer almak istiyorum."

-Müşavirlik kadrosu istiyor

Milli halterci, müşavirlik kadrosu alabilmek için bir kez daha dünya şampiyonu olmak istediğini dile getirdi.

Kazakistan'daki şampiyonada bunu çok istemesine rağmen gerçekleştiremediğini anlatan Sibel, şöyle devam etti:

"Ben sadece altın madalya istiyordum. Çünkü hedefimde müşavirlik vardı. Müşavir olabilmek için ya olimpiyat şampiyonu ya da iki dünya şampiyonluğu gerekiyor. Benim bir dünya şampiyonluğum var, bir daha olsun istedim."

Şampiyonada ikinci olduğu için müşavir kadrosu alamadığını anlatan Sibel, "Yine müşavirlik için çabalayacağım. Hedefim dünya şampiyonluğu. Kazakistan'daki şampiyonaya baktığımda şansımın yüksek olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

tuz ruhu

Adalet partisinin Kalkınması var Adaleti yok Adaletin olmadığı yerde kimlerin kalkındığıda ayrı bir soru? Benim gördüğüm kurumlardaki çıkar düşkünü koltuk sevdalısı vasıfsız kimselerin hak hukuk demeden iktidarın gücünü kullanarak fayda sağlamalarına imkan vermeye devam edilecekse AK parti bizlerden oy alamaz!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş