DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

SGK'dan 'Erdoğan' yalanlaması

SGK, bir personelinin 2013'te dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği ve SGK tarafından korunduğu iddiasını yalanladı.

23.06.2015 21:03:57

SGK'dan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer verilen, 2013'de Konya Kulu Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü görevi yürüten H.Ç.'nin Kurumsal internet sistemi üzerinden gönderdiği e-postayla dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği ve SGK Başkanıyla Yönetim Kurulu üyeleri tarafından korunarak Ankara'ya atandığına ilişkin haberleri yalanladı.
Açıklamada şu, ifadelere yer verildi:

"Haber gerçeği yansıtmamakta olup, adı geçen kişinin fiil ve eylemleri hakkında soruşturma yapılmış, soruşturma raporuna istinaden ve Başkanlık Makamının Oluru ile kişi Kulu Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü görevinden alınarak, Eskişehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Şef kadrosuna atanmıştır. Ayrıca Merkez Disiplin Kurulunun kararıyla kişi, Aylıktan Kesme Cezası ile tecziye edilmiştir. Mezkur şahıs eş durumundan aile birliğinin sağlanmasını talep etmesi üzerine, Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Şef kadrosuna naklen atanmıştır. Eş durumu tayinlerinin nasıl yapılacağı ilgili mevzuatta belirtilmiş olup, Kurum Başkanının veya Yönetim Kurulunun inisiyatif kullanması söz konusu değildir."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

m.ali

afrin fıratın batısındadır şu an nüfusu 800 bini aşmıştır.. kaldı ki afrin ve fırat arasının bile yerlerinde sürülmelerine rağmen hala nüfusun %20 kürttür. ak parti bugüne kadar yanında duran kürtleri de kaybedecektir. kürtler kazanmasın ne olursa olsun poltikasını Müslüman kürtler de bir tarafa not alıyorlar. Allah en iyi şahittir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş