Sertifikalarını ehliyete dönüştürmeyenlere ek süre verildi

Sertifikalarını ehliyete dönüştürmeyenlere ek süre verildi

28.05.2015 10:42:28
Ehliyet almaya hak kazanmış ancak sertifikalarını ehliyete dönüştüremeyen sürücü adaylarına, 29 Mayıs'a kadar tanınan süre 3 Temmuz'a uzatıldı. Sürücü adayları, bu tarihe kadar sertifikalarını almazlarsa sürücü sertifikaları iptal olacak ve tekrar sınava girmeleri gerekecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Değişiklikle, 29 Mayıs 2013'te yürürlüğe giren yönetmeliğin, yürürlük tarihi ve öncesinde sertifika almaya hak kazandıkları halde sürücü kurslarından sertifikalarını almayanlar ya da sertifikalarını aldıkları halde trafik şube müdürlüklerine gitmeyerek sürücü belgesine dönüştürmeyenlere tanınan süre, 3 Temmuz mesai saati sonuna kadar uzatıldı.

Verilen sürede sınıfına uyan sürücü belgesi ile değiştirilmeyen sertifikaların geçerliliği sona erecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

osman deniz

++Globalleşen dünyada güç dengelerinin dağılımı malum olduğu üzere görülmektedir.arap baharının Mısırda meydana getirdiği demokrasi hareketi ve mısır devlet başkanı Mübarek olmayan zatın büyük bir cesaret ve mücadeleyle indirilerek baskıcı ve zorba yönetime son verilmiştir.ve belki Mısırın Tarihi kaderini ve yolunu değiştirecek bir gelişme meydana gelmiştir.bu olaydan hemen sonra mısırda ki seçimlerden Mısır Halkı, Demokrasi ve Mısırın kendi kazanmıştır.Peki sonra ne oldu, mısırda darbe oldu. darbe yönetimi kimlere yakın siyaset izledi?/izliyor.