DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Şentop: CHP'nin hazım problemi var

Şentop, 'CHP'nin hazım problemi var. Danıştay'a başvurdular bu sefer. Fakat çıkacak sonuç belli' dedi.

5 Yıl Önce
2017-04-23 09:08:26

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Birlik Vakfı İstanbul Şubesinin MTTB Konferans Salonunda düzenlediği "Türkiye'de Anayasalar ve Siyaset" konulu konferansta, anayasacılık ve siyaset konusunun tarihsel sürecini anlattı.

YSK tartışmalarına değinen TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, "CHP'nin hazım problemi var. Danıştay'a başvurdular bu sefer. Fakat çıkacak sonuç belli" dedi.

'İSTEYEN İSTEDİĞİ YERE BAŞVURABİLİR'

YSK tartışmalarına değinen Şentop, şöyle konuştu:

"CHP'nin hazım problemi var. Danıştay'a başvurdular bu sefer. Fakat çıkacak sonuç belli. Yüksek Seçim Kurulu'nun 1984'ten beri mühürsüz oy pusulalarıyla ilgili verdiği karar hep aynı. Bunun da çok basit bir sebebi var, bu hata seçmenin hatası değil. Sandık kurulu o mührü basmamışsa, onun ceremesini neden seçmen çeksin? Bu sandık kurulunun hatası, seçmenin değil. İsteyen istediği yere başvurabilir ama ne Anayasa Mahkemesi ne de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), parlamento, yerel seçimler ve halk oylamaları ile ilgili konulara bakamıyor. Yetki alanına giren bir konu değil. "

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ali Aydın

Vicdanı olanlar işin farkında. Ama zulum mesleği olaanlar Hile ile seçim kazanacaksın Hile deyince HAZIM diyeceksin. Allah diyoruz O Allah bu madurlarıda birgün duyacak....

Görüş Bildir Bizimle Paylaş