DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Sensiz Olmaz Projesi' tanıtıldı

'Sensiz Olmaz Projesi' tanıtıldı

01.06.2015 16:56:18
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Bu ülkenin gelişmesine karşı çıkanlara, ülkeyi yakıp yıkanlara, yetmedi bütün bunları engellemek için kara çamur atamaya çalışanlara, sandığın başına gidip 'Al sana ders' demeye var mısınız?" dedi.

Bakan Güllüce, AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nca başlatılan "Sensiz Olmaz Projesi"nin Üsküdar Meydanı'nda düzenlenen tanıtım etkinliğine katıldı.

Güllüce, buradaki konuşmasında, Boğaz Köprüsü'nü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü ve üçüncü köprüyü yaptırtmak istemeyen bir anlayışla "Bunlar yapılsın, bu memleket yükselsin" diyen anlayış arasında 133 saat sonra bir seçim yaşanacağını söyledi.

Bu hizmetlerin yapılmasını isteyenlerin sandığa gitmeleri gerektiğini belirten Güllüce, "Sandığa gidiniz ve 'Bu boğaz köprüleri niye yapılmasın' diye o sandığın böğrüne böğrüne oyunuzu atınız" diye konuştu.

Güllüce, Avrasya Tüneli'nin bitmesini isteyenlerin de sandığa giderek mutlaka oyunu kullanması gerektiğini ifade ederek, "Üçüncü havalimanının da yapılmaması için şehri yaktırtan, ambulansları yaktırtan, vatandaşın otobüslerini yaktıranlar... CHP Genel Başkanı ne demişti hatırlayın o yakıp, yıkanlara, 'Alnınızdan öpüyorum' demişti. Şimdi ona mı 'Evet' diyeceğiz, yoksa 'Biz dünyanın en büyük havalimanını yapacağız. Sen var o yakanların alnını öp' mü diyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Hızlı trene de karşı çıkan bir muhalefet ve CHP olduğunu aktaran Güllüce, "Peki Sivas'a doğru gidiyor tren. Hızlı Tren Sivas'a varsın isteyen AK Parti diyor ki 'CHP buna karşı çıkıyor ama sensiz olmaz'. Gel ey Sivaslım oyunu ver, tren Sivas'a ulaşsın" şeklinde konuştu.

- "Kılıçdaroğlu, ambulans yakanların alnını öpmüştü"

Güllüce, partililerden, AK Parti'ye karşı çıkan muhalefete karşı oy kullanmalarını istedi. Güllüce, şöyle devam etti:

"Kemal Kılıçdaroğlu, ambulans yakanların alnını öpmüştü hatırlıyorsunuz. Recep Tayyip Erdoğan'ın dize getirildiğini söylemişti o konuşmasında. Siz diyeceksiniz ki 'Sen kim, Recep Tayyip Erdoğan'ı dize getirmek kim'. Oyunuzu vereceksiniz, 'Dize öyle getirilmez, bak dize böyle getirilir' diyeceksiniz. Tabii o ambulans yaktırır da, o itfaiye aracı yaktırır da, diyaliz aracı yaktırır da, hastaneleri yaktırır da Demirtaş geri durur mu? Onun gençleri ondan az mı kalacak? 'Gidin siz de yakın' dedi hatırlıyorsunuz. Hem yaktırdı, hem öldürdü. Siz sandığın başına gidip diyeceksiniz ki 'Siz yaktırmaya devam edin. Biz yaktırmayacağız, biz yaptıracağız. Yakanlara, yıkanlara karşı 'Sensiz Olmaz' kardeşim."

Güllüce, yerli savunma sanayine karşı çıkanlara karşı dimdik duran bir AK Parti olduğunu ifade ederek "AK Parti'nin daha fazla dik durması için sensiz olmaz kardeşim. Başkanlık sistemi için sensiz olmaz kardeşim. Bu ülkenin gelişmesine karşı çıkanlara, ülkeyi yakıp yıkanlara, yetmedi bütün bunları engellemek için kara çamur atamaya çalışanlara, sandığın başına gidip 'Al sana ders' demeye var mısınız?" diye konuştu.

- "Türkiye'nin kaderinin tayin edileceği bir seçime gidiliyor"

AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır da 7 Haziran seçimlerine çok az kaldığını ve Türkiye'nin kaderinin tayin edileceği bir seçime doğru gidildiğini söyledi.

Seçimler öncesinde yapılan bu projenin çok önemli olduğunu kaydeden Bozkır, "Çünkü bu tam takır bir hazine, tam takır bir Merkez Bankası, 70 cente muhtaç bir Türkiye'ye tekrar geri dönmek istemiyorsak sensiz olmaz" dedi.

Bozkır, çöplerin toplanmadığı, suların 2 ay akmadığı, yerel yönetim hizmetlerinden yararlanılamayan günlere geri dönülmemesi için "Sensiz olmaz" dediklerini aktararak, "Gerçekten yollarıyla, duble yollarıyla, pırıl pırıl hastaneleriyle, belediyecilik hizmetleriyle iftihar etmek istediğimiz bir Türkiye'ye ulaşmak istiyorsak yine sensiz olmaz" diye konuştu.

"Türkiye'nin 2 trilyon dolarlık milli gelire, kişi başına düşen gelirin de 25 bin dolara ulaşması için sensiz olmaz" diyen Bozkır, "Ama etnik kimliğine bakılmaksızın, dini inancına, yaşam biçimine bakılmaksızın, herkesin Türkiye'nin birinci sınıf vatandaşı olduğu bir Türkiye istiyorsak sensiz olmaz. Öteki kavramının hiç olmadığı bir Türkiye'ye ulaşmak istiyorsak yine sensiz olmaz" şeklinde konuştu.

Bozkır, bu seçimlerde AK Parti'nin tekrar iktidar olacağına, büyük bir çoğunlukla iktidarı kazanacağına en ufak bir tereddütleri olmadığını kaydederek, şunları söyledi:

"İnşallah askeri darbenin bir mahsulü olan bu anayasayı, sivil bir anayasayla değiştirmek için anayasayı değiştirecek bir çoğunluğa sahip olacağımızdan da endişemiz yok. Ama bunlar için iki şart var. Bir tanesi mutlaka ve mutlaka oyunuzu kullanmanız. Sadece kendi oyunuzu kullanmanız yeterli değil. Arkadaşınızı, mahallelinizi, akrabanızı götürüp oy kullanmaya mecbur edeceksiniz. Onları zorlayacaksınız."

Kime oy verildiği kadar, bu oyun çok sayıda kullanılmasının da büyük önem arz ettiğini vurgulayan Bozkır, "İnşallah bu kampanyayla bu duyarlılığı da daha da güçlendireceğiz" dedi.

- Diğer konuşmalar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Türkiye'nin geleceğini birlikte oluşturma adına başlattıkları yürüyüşün yeni bir noktasında olduklarını söyledi.

Türkiye'de çok şeyin değiştiğini aktaran Topbaş, "Bu kazanımların geri düşmemesi için, geleceğe daha emin adımlarla yürümek için, dünyada varlığımızı güçlü bir Türkiye olarak hissettirmek için 'Sensiz olmaz' diyoruz" dedi.

Topbaş, hangi siyasi görüşte olursa olsun herkesin demokrasinin gereği oyunu kullanması gerektiğini kaydederek, "Değişik manipülasyonlar, yönlendirmeler olsa da milletimizin hassas terazisi kılı kırk yararak doğruyu bulmaktadır" şeklinde konuştu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ise Türkiye'nin eski günlerine dönmemesi için bu projeyi başlattıklarını kaydederek, "Sensiz Olmaz. Mutlaka ve mutlaka sandığa gitmelisin ve oyunu kullanmalısın" dedi.

Temurci, proje kapsamında İstanbul'da tüm vatandaşların oyunu kullanması için 4 milyon broşür dağıtacaklarını aktardı.

Projenin tanıtımının ardından Bakanlar Güllüce, Bozkır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci ve milletvekilleri, Üsküdar Meydanı'na yürüyerek proje kapsamında hazırlanan tanıtım broşürlerini vatandaşa dağıttı.

Güllüce ve Bozkır daha sonra esnafı ziyaret etti.

Ziyaretleri sırasında vatandaşlara karanfil de dağıtan Bakan Güllüce, CHP'nin seçim noktasını da ziyaret etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş