DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Sen herkesi kör, alemi sersem mi sandın'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kars'ta yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu'ne Ziya Paşa'nın 'Sen herkesi kör, alemi sersem mi sandın' sözüyle eleştirdi.

02.06.2015 14:47:08

Her fırsatta Kars'a geliyoruz. Sarıkamış ruhunu anlamayan Kars'ı ve Türkiye'yi anlayamaz. Dün bu toprakları kurtarmak için coğrafyamızın her yerinden kardeşlerimiz gelmiştir. Bizde 12 yıldır çalışmalar yapıyoruz. Bosna Hersek'e gidin bizi göreceksiniz. Arnavutluk, Makedonya, Türkmenistan, Kazakistan, Azarbeycan, Moğalistan'da bizi göreceksiniz. Her yerde bizi göreceksiniz.

BİRİ TÜRKÇÜLÜK DİYOR, DİĞERİ KÜRTÇÜLÜK

- Bir siyasi parti Kürtçülük, diğer bir siyasi parti ise Türkçülük yapıyor. 7 Haziran'da bunlara bir ders verin. Çünkü bunlar bizi Türk, Kürt, Azeri, Çerkez diyerek bizi bölmeye çalışıyorlar. Bizi bölmelerine ayrımcılıklarına izin vermeyelim.

BÖYLE SAÇMALIK OLUR MU?

- Kandil'i arkasına alan parti mitingine bir kaç sembolik Türk bayrağı getiriyor. Ama başka bir sürü sembolik olan bayrağımıza karşı olan şeyler var. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu böyle saçmalık olur mu? Bunlarla bizi aldatacaklarını sanıyorlar. İşte 7 Haziran bunun için iyi fırsat. Bu vatan üzerinde ameliyat düşünenler karşısında milleti bulur.

ADAMA 400 DÖNÜM YER VERİP BURADA YAŞA DEMEZLER

- Şimdi çıktı bir paralel çete. Bunların hocası Amerika'ya kaçtı. Niye Amerika'ya gittin? Mekke'ye Medine'ye gitseydin. Öyle adama 400 dönüm yer verip de burada yaşa demezler. Bunların küçük imamları da kaçıyor şimdi. İmam mihrabı bırakıp kaçar mı? Bunlar kaçar. Bunlar devleti ele geçirmeye çalışıyorlardı. Biz de yanıldık, aldatıldık. Allah'a şükür uyandık. Yoksa bunların 40 yıllık geçmişini durdurma şansı yakalayamazdık. 

MHP'NİN BAŞINDAKİ ZAT ESED MİLLİYETÇİSİ

- Suriye'deki Türkmen kardeşlerimize yardım götüren Tırları durduran paraleller oldu. MHP'nin başındaki zat da yardım üzerinden bizi karalamaya çalışıyor. Sorsanız Milliyetçi ama aslında Esed Milliyetçisi bu milletin milliyetçisi değil. Ana muhalefetin genel başkanı Esed'in, Kandil'in ağzıyla konuşuyor. Ey Kılıçdaroğlu bu milletin çıkarlarına hizmet etmeyi öğrenene kadar bu millet sana oy vermez.

SİYASETÇİ BU DENLİ YALANCI OLUR MU?

- Kılıçdaroğlu dün buradaydı. Naptınız gönderdiniz dimi? Et ve Balık Kurumu'nu, Et ve Süt Kurumu yapacağım diyor. Zaten benim başbakanlığım döneminde Et ve Süt Kurumu oldu. Siyasetçi bu denli yalancı olur mu? Bunun yanlışlarını düzeltmekten bıktım. Yaşadığı ülkeye bu kadar yabancı bir adama bu ülke teslim edilir mi?

BELGELER ELİMİZDE BUNLARIN İSLAMLA ALAKALARI YOK

- Bunlar dağda zürdüştlük eğitimi veriyor. Belgeler elimizde. Bunların ne İslam'la ne de dinle alakası yok. 

SEN HERKESİ KÖR, ALEMİ SERSEM Mİ SANDIN

- Zaten bu (Kemal Kılıçdaroğlu) CHP'nin başına gelirken de yalan söyledi. Biliyorsunuz Sayın Baykal'ı gitti ziyaret etti, gazeteciler sordu, 'aday olacak mısın' diye, 'olmayacağım' dedi. Hemen ertesi gün aday oldu. İnanın bunun yalanlarını düzeltmekten biz bıktık. Bu, kaset genel başkanıdır. Hadi yapmayacağın şeyleri söylüyorsun, onu anladık ama yapılmış olan, yapılmakta olan işleri niye inkar edip 'ben yapacağım' diye ortaya çıkıyorsun. Ziya Paşa'nın güzel bir ifadesi var, 'sen herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş