DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Selimiye Camisi ışıl ışıl olacak

Selimiye Camisi ışıl ışıl olacak

7 Yıl Önce
2015-08-27 18:05:07
Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi, 2 bin 600 armatürle aydınlatılarak, ışıl ışıl bir görünüme kavuşturulacak.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte tarihi köprüler başta olmak üzere ecdat yadigarı bir çok eserin estetik açıdan ışıklandırıldığını söyledi.

Selimiye Camisi'ndeki aydınlatma çalışmalarına kısa sürede başlayacağını ifade eden Şahin, "UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Selimiye Camisi, 2 bin 600 armatürle aydınlanacak. Cami, nur topu gibi yanacak. O aydınlatmayı da hizmete açacağız" dedi.

Vali Şahin, "altın üçgen" denilen ve aralarında Selimiye'nin de yer aldığı Eski ve Üç Şerefeli camilerinin aydınlatmalarının kısmi olarak tamamlandığını belirterek, "Projelerimiz devam ediyor. Bu projelere bir ilave daha yapacağız. Turizmin en yoğun yaşandığı üç cami üzerinde özellikle duruyoruz. Burada talep edileni yapmaya çalışıyorum. Öte yandan Tunca Köprü'nde yapılan ışıklandırma projesi ilgi gördü. Şimdi de Meriç Köprüsü'nde ışıklandırma yapacağız. Tarihi eserlerimiz fiziki olarak zarar görmeden bu çalışmalar yapılıyor. Bu kapsamda Avrupa'da düzenlenecek ışıklandırma yarışmasına da katılacağız. Edirne'de bu konuda güzel adımlar atılıyor" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Bahri baba

Bu kadar mı korkutuyorsunuz ya ! Başlık ta hdp geçiyor ama açıklamaya geçince, 3 partinin milletvekileri ne geldiyse yazmışsiniz, hdp li Miktat Sancar in ne dediğini yazamamişsiniz.Pes yani bu nu gazetecilik....

Görüş Bildir Bizimle Paylaş