Selim Gündüzalp

Selim Gündüzalp

Selim Gündüzalp kimdir? İşte Selim Gündüzalp biyografisi...

2017-09-13 23:42:29

Selim Gündüzalp, Adapazarı'nda 1954 yılında dünyaya geldi. Adapazarı Kurtuluş İlkokulu'nu, Adapazarı Merkez Ortaokulu'nu ve Adapazarı Lisesi'ni okudu.

1979 yılında, Marmara Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü'nden mezun oldu. 1968 yılında, ortaokul öğrencisiyken, günlük bir gazetenin tertip ettiği, bir şiir yarışmasıyla yazı hayatına başladı. Bir süre basketbol ile ilgilendi.

Zafer Dergisi'nin kurucuları arasında yer aldı. 1977 yılının ilk aylarında ilk sayısı çıkan Zafer Dergisi'nde, o günden bu yana çalışmalarına devam etti.

'Ölüm ve Ötesi' adlı ilk kitabı 1985'de Cihan Yayınları'nda neşroldu. 1986'da Zafer Yayınları'nda, aile serisinde 'Ölüm Son Değildir' adlı kitabı çıktı. 1991 yılında bu kitabı, küçük cep kitabı olarak basıldı. Ölüm Son Değildir 1, 2 ve 3 adlı kitapları, sırasıyla 1999, 2001 ve 2002 yıllarında basıldı. 1991 yılında Zafer Yayınları'nın da kurucusu olan Selim Gündüzalp, 2002'den itibaren toplamı 15 adet olan öykü dizisi kitaplarını çıkarmaya başladı.

2003 yılında “Deyimler ve Öyküleri” dizisini oluşturmaya başladı. 2003 yılında Zafer Yayınları'nın bir alt kuruluşu olan Uğurböceği Yayınları'nın kuruculuğunda da bulundu. Uğurböceği Yayınları şu an 120'ye yakın kitabıyla yayın hayatına devam etmektedir.

Uğurböceği Yayınları'nda birçok kitabın yayına hazırlanmasında katkıda bulundu. Ayrıca bu yayınevinde başka bir müstear isimle, çocuklara yönelik çalışmalar da yapmıştır.

Zafer Dergisi kurucusu ve genel yayın yönetmeni Selim Gündüzalp, geçirdiği kalp krizi sonucu 13 Eylül 2017'de hayatını kaybetti.

ESERLERİ

- Allah ve Ümit

- Aile Öyküleri

- Neşeli Öyküler

- Deyimler ve Öyküleri

- Düşündüren Öyküler

- Yaşanmış Öyküler

- Ölüm Son Değildir

- Sevgi Öyküleri

- Akıl Öyküleri

- Dostluk Öyküleri

- Seni Seviyorum Anne

- Sultan Fatih

- Ya İstanbul Beni Alacak, Ya Ben İstanbul'u!

- Allah ve Aşk

- Allah ve Sen

- Kısa Açıklamalı Fıkralı Atasözleri

- Tarih Öyküleri

- Mehmet Akif Ersoy 

- Hayatı ve Eserlerinden Seçmeler

- Her Güne Bir Öykü

- Sadi-i Şirazi: Bostan

- Seçme Öyküler

- Adalet Öyküleri

- Şifa Öyküleri

- Gülistan 

- Sadi-i Şirazi

- Serap

- Başarı Öyküleri

- Muzlu Çikolata ve Kargalar