DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Selde hayatını kaybedenler toprağa veriliyor

Artvin’de yaşanan sel felaketinin ardından hayatlarını kaybedenler toprağa verilmeye başlandı.

7 Yıl Önce
2015-08-25 15:33:52

Hopa'ya bağlı Orta Hopa Mahallesi'nde yaşanan afette çöken evde hayatlarını kaybeden 60 yaşındaki Altan Kara, eşi 56 yaşındaki Hacer Kara ile kızları 41 yaşındaki Funda Toksoy için cenaze namazı kılındı. Kavakdibi Camii'nde öğle vakti kılınan cenaze namazına Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da katılırken, cenazeler daha sonra aile mezarlığında toprağa verildi.

lçeye bağlı Yoldere köyünde yaşanan afette çöken evde hayatlarını kaybeden 41 yaşındaki Ünsal Gedik, oğlu 17 yaşındaki Erdal Eren Gedik ve akrabası 55 yaşındaki Emniyet Gedik içinde öğle vakti cenaze namazı kılındı. Namazın ardından cenazeler yaklaşık bir buçuk saat Gedik ailesinin kızı Cansu Kaya için bekletilirken, ambulansla köye gelen Kaya, sedyede tabutların başında gözyaşı döktü. Öte yandan, Artvin Valisi Kemal Cirit de köye gelerek hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.

Heyelana tanık olan Erdal Toksoy, aşırı derece yağmur yağdığını ifade ederek, “Aşırı derecede yağmur yağmaya başladı. Toprağın suyu çekip yumuşaması sonucu burada 3 kişi hayatını kaybetti. Hepsi akrabalarımdı. Cenazeleri buradan kendi ellerimizle AKUT ekibiyle çıkarttık. Acımız tarifsiz” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş