DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Selahaddin Eyyubi' isminden memnunlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tarafından açılışı gerçekleşen havalimanına 'Selahaddin Eyyubi' isminin verilmesi, bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

28.05.2015 14:00:44

AA'nın haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılışı gerçekleşen havalimanına "Selahaddin Eyyubi" isminin verilmesi bölgede yaşayanları memnun etti.

Yüksekova ilçesinde dün açılışı gerçekleşen havalimanına Selahaddin Eyyubi'nin isminin verilmesinden memnun olduklarını belirten Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Başkanı Servet Taş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havaalanına ünlü bir Kürt komutanının isminin verilmesinin kendileri için bir milat olduğunu söyledi.

Taş, Eyyubi'nin çok güçlü ve ünlü bir komutan olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Bence Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilktir. Daha önce bu ülkede askeri darbe yapan, katliamlar yapan, insanlara ızdırap çektiren bir yığın insan isimleri farklı yerlere kullanıldı. Bu ülkede yaşayan Kürtlerden ünlü bir komutanın isminin verilmesi bizim için bir milattır. Çok güzel bir başlangıçtır demokrasi adına. Bu ismin verilmesinde gayret gösteren herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu bizim için bir başlangıçtır."

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Özdemir de havalimanının Yüksekova için büyük bir nimet olduğunu, havalimanın doğuyu batıya bağlayan bir hava köprüsü olarak nitelendirdi. 

Açılacağına inanılmıyordu

Türkiye Seyahat Acenteler Birliği Yüksekova Temsilcisi Harun Bulut ise havaalanı ismi hakkında kampanya düzenlediklerini hatırlatarak, "Bizim için önemli olan isimden önce bu hizmetin açılmasıydı. İnsanların buradan havalanıp İstanbul'a, Ankara ve İzmir'e gitmesiydi. Memleketimiz ve Yüksekova için güzel bir hizmettir. Herkes büyük bir heyecanla bu hizmetin açılacağını bekledi ve nihayetinde bu hizmete kavuştu. Birçok insanımız bu havaalanının açılacağına inanmıyordu. Herkes bundan çok mutlu. Umarım bu hizmet daimi olur hepimiz için hayırlı olsun" diye konuştu.

İlçe esnaflarından Tahir Baskın ise Yüksekova'ya havalimanı açılmasının büyük bir yatırım olduğunu belirterek, "Bir Yüksekovalı olarak havalanın açılmasıyla bana göre ilçemize, memleketimize bir medeniyet geldi. Bundan herkes çok faydalanacak. Yalnız Yüksekovalılar değil İran ve Irak haklı da gelip buradan seyahat edecekler. Bundan da Yüksekova halkı yararlanacak. Bütün halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Hakkarili vatandaşlardan Yaşar Kaplan da havalimanının hayırlı olmasını dileyerek, Selahaddin Eyyubi isminin verilmesini çok olumlu bulduğunu söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

vatansever

e artık oylarınızı malum lgbt partisine değil de büyük yatırımların partisine verirsiniz inşallah

Ercan Harmancı

Kopan vekiller ile ya tek başına istenilen sayıya ulaşıp hükumeti kurmak...Mevcut partilerle koalisyon pek gerçekçi görünmüyor... Hem erken seçim olmalı hem de Cumhurbaşkanı tanıdığı ve hukuku olan kişilerle girmeli yapılacak seçime çünküsü ne ile karşılaşacakları belli değil mangal yürekli adamlar sorgulamayan değil ama ihanet etmeyecek ekip ile seçime girmeli ... Rahmetli Erbakan hocanın hukuku olan bir çok insan var kürtler içinde de onların etkisi ile müslüman olan ve derdi aynı dert olan insanlarla yeni olmasa da tekrar seçim :)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş