DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Şekerbank'a EBRD'den ödül

Şekerbank'a EBRD'den ödül

03.06.2015 13:00:16
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) Türkiye'de uygulamaya başladığı Dış Ticareti Destekleme Programı (TFP) kapsamında ilk kredilendirilen banka olan Şekerbank, EBRD tarafından ödüle layık görüldü.

Şekerbank'tan yapılan açıklamaya göre, banka, EBRD'nin yatırım yaptığı ülkelerde, bu ülkelere ve bu ülkelerden yapılan dış ticareti teşvik etmeyi amaçlayan TFP kapsamında EBRD garantisi kullanımını gerçekleştiren ilk Türk bankası olması dolayısıyla ödül aldı.

Şekerbank'ın ödülü, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te gerçekleştirilen EBRD Yıllık Toplantısı ve İş Forumu kapsamında Şekerbank Uluslararası Bankacılık Grup Başkanı Gülfer Tuncay'a sunuldu.

EBRD, 1999'da başlattığı TFP kapsamında uluslararası teyit bankalarına teminatlar sağlıyor, seçili bankalara ve faktoring şirketlerine ise yerel ihracatçı, ithalatçı ve dağıtımcılara aktarılmak üzere kısa vadeli kredi imkanları sunuyor. Program, halihazırda 1,5 milyar avronun üzerindeki limitiyle EBRD'nin dünya genelinde faaliyet gösterdiği 23 ülkede 100'ün üzerinde katılımcı banka ve 800'den fazla teyit bankasını kapsıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş