DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Şehit Ömer Halisdemir'in ailesi istismara karşı harekete geçti

15 Temmuz darbe girişiminde darbeci general Semih Terzi'yi vurarak darbecilerin Özel Kuvvetler Komutanlığı'na hakim olmasının önüne geçen Şehit Ömer Halisdemir'in ailesi, Ankara Valiliği'ne şehidin isminin izinsiz kullanılmaması için başvurdu.

6 Yıl Önce
2016-11-05 21:00:07

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir'in ailesi şehidin isminin ve fotoğraflarının izinsiz kullanılmaması için Ankara Valiliği'ne başvuruda bulundu.

Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "15 Temmuz 2016 darbe girişimi sırasında şehit olan Ömer Halisdemir'in hatırası, başta bazı okullarımız olmak üzere farklı kurumlarda ismi verilmek suretiyle, ayrıca isteyen vatandaşlar tarafından da yeni doğan çocuklarına verilerek yaşatılmaktadır. Ancak Ömer Halisdemir ismine yönelik bu teveccüh ve ilgiden faydalanmak isteyen bazı kişi ve kurumların olduğu, ailenin Valiliğimize yaptığı başvurudan anlaşılmıştır. Bu çerçevede; Şehit Ömer Halisdemir'in ailesi tarafından Valiliğimize yapılan başvuruda, Şehit Ömer Halisdemir isminin ve resminin; filmlerde kullanılmasına, reklamlarda araç olarak kullanılmasına, kar amacı güden şirket ya da işletmelerde kullanılmasına, vakıflar, dernekler ve sivil toplum kuruluşları tarafından kullanılmasına muvafakatlarının olmadığı, aksini yapanlar hakkında yasal yollara başvurulacağı bildirilmiştir" denildi.

Geçtiğimiz günlerde bazı şirketlerin Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ismini ticari projelerde kullanmasının ardından sosyal medyada ciddi tepki oluşmuş ve aile de bu durum üzerine harekete geçmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş