DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Seçime günler kala yeni vaatler!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 'Mısır'daki sağır Sultan da duysun, hiçbir sosyal yardım kesilmeyecek, sosyal yardımlar en az iki katına çıkacak' dedi.

7 Yıl Önce
2015-06-03 19:26:30

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Mısır'daki sağır Sultan da duysun, Kılıçdaroğlu'nun başbakanlığında hiçbir sosyal yardım kesilmeyecek, sosyal yardımlar en az iki katına çıkacak" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisince İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde, emekliye yılda iki maaş ikramiye vereceklerini belirterek, bu ülkenin huzuru, refahı, kardeşliği, barışı için ömrünün son dakikasına kadar hep çalışacağını söyledi.

Miting alanını dolduranlardan, oy kullanmak istemeyen, sandığa küsen veya önceki seçimlerden sandığa gidip CHP'ye oy kullanmamış bir vatandaşı da CHP'ye oy vermeye ikna etmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan söz aldı.

CHP'ye oy isterken seçmenin nasıl ikna edileceğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Ona şunu söyleyeceksiniz; 13 yıldır iktidardalar, tek başına iktidardalar. Mazeret üretme hakları yok. 13 yılda 17 milyon yoksul yarattılar, 6 milyon 250 bin işsiz yarattılar, aylığı bin liranın altında olan 8 milyon emekli yarattılar, atama bekleyen 350 bin öğretmen yarattılar, sulanamayan milyonlarca dekar arazi yarattılar, çiftçinin alın terinin karşılığını vermediler. Bunları anlatın. Bütün bunları yapmak için benim adam gibi 4 yıla ihtiyacım var"diye konuştu.

- "77 milyon yurttaşıma açık çağrıdır"

Kılıçdaroğlu, anneleri sevdiğini belirterek, evlere, huzuru, dostluğu, kardeşliği getireceğini, işsizlikle mücadele edeceğini söyledi. 

Adaleti, hakkı, hukuku getireceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Yine 77 milyon yurttaşıma açık çağrıdır. Hiçbir zaman ve hiçbir sebeple kimsenin hayat tarzını siyasete malzeme etmedim ve doğru da bulmam. Hiçbir zaman kimsenin kimliğini siyaset konusu yapmadım ve doğru da bulmam. Hiçbir zaman hiçbir ortamda hiç kimsenin inancını siyasete malzeme etmedim ve etmeyeceğim. Benim düşüncem şu, Elazığlı kardeşlerim duysunlar. 77 milyon yurttaşım da duysun. İnsan, Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üstünde yeri vardır" dedi.

Halka inandığını ve güvendiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, bu güzel ülkeye huzur getirmek, yoksulluğu, işsizliği bitirmek, öğretmen ve öğrenciyi buluşturmak istediğini dile getirdi.

Elazığ'ın sürekli kan kaybettiğini ve milletvekili sayısının düştüğünü aktaran Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Sizin için çalışacağım, sizin için alın teri dökeceğim. Hiç kimse endişe etmesin, bu ülke için çalışacağım. Diyorlar ki 'Kılıçdaroğlu bunu nasıl yapacak, kaynağı nereden bulacak?' Sözüm söz. Elazığ'dan söz, Türkiye duysun söz. O kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim ve millete vereceğim. Bir propaganda daha yapıyorlar, 'Efendim Kılıçdaroğlu gelirse sosyal yardımlar kesilecek'. Niye keselim, hangi gerekçeyle keselim. Bu iftirayı atan Ankara'daki beylere söylüyorum. Mısır'daki sağır Sultan da duysun, Kılıçdaroğlu'nun başbakanlığında hiçbir sosyal yardım kesilmeyecek, sosyal yardımlar en az iki katına çıkacak."

Kılıçdaroğlu, "Sizin için, çocuklarımız, ülkemiz, bayrağımız ve torunlarımız için çalışacağım, emek harcayacağım, alın teri dökeceğim ve her döktüğüm alın teri size helal olsun diyeceğim" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

muzaffer

Ne kadar aptalmisiz. Kahkahalarla bizi islamdan utanir hale getirmisler, bu kemal sunal denen adamda para icin islami tum degerleri asagilamis. Hocalar uc kagitci hacilar sahtekar, hele bakin bakalim cevrenize 40 yasin altinda ismi şaban olan kim var? Ramazan olan kac kisi var.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş