DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Seçim hükümeti şekilleniyor

Seçim hükümeti şekilleniyor

7 Yıl Önce
2015-08-26 20:35:56
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Yıldırım Tuğrul Türkeş ile ilgili "Parti ilkelerimiz ve yetkili kurullarımızca belirlenen parti politikalarımıza aykırı bir şekilde ortaya konulmuş olan davranış nedeniyle adı geçen milletvekili, Sayın Genel Başkanımızca, parti üyeliğinden tedbirli olarak kesin çıkarma cezasıyla cezalandırılması için merkez disiplin kuruluna sevk edilmiştir" ifadesini kullandı.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Anayasanın 114. maddesi gereğince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, hükümeti kurmakla görevlendirdiği AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından "Başbakan Yardımcısı sıfatıyla kabine üyeliği teklif edilen" parti üyesi ve halen Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Yıldırım Tuğrul Türkeş'in anılan görevi kabul ettiğinin anlaşıldığını belirtti.

Türkeş'in bu davranışının, parti politikalarına aykırı bir şekilde ortaya konulduğunu ifade eden Yalçın, şunları kaydetti:

"Adı geçen milletvekili, Sayın Genel Başkanımız tarafından, MHP Parti Tüzüğünün ilgili maddeleri çerçevesinde ve yine aynı tüzüğün 78, 79 ve 81. maddeleri uyarınca parti üyeliğinden tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması için merkez disiplin kuruluna sevk edilmiştir."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş