SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO
Sarsılmaz inanç: İmam deprem olurken ibadete soğukkanlılıkla devam etti

Sarsılmaz inanç: İmam deprem olurken ibadete soğukkanlılıkla devam etti

“Allah’ın huzurunda sarsılmak” deyimi gerçek oldu. Bali’nin Denpasar şehrinde bir imam deprem sırasında “sarsılmaz bir şekilde” ibadetine devam etti.

Sarsılmaz inanç: İmam deprem olurken ibadete soğukkanlılıkla devam etti
6.8.2018 19:24:06

TIMETURK | ÇEVİRİ

“Allah'ın huzurunda sarsılmak” deyimi gerçek oldu. Bali'nin Denpasar şehrinde bir imam deprem sırasında “sarsılmaz bir şekilde” ibadetine devam etti. O sırada kayıda alınan video ise görenleri hayran bıraktı.

Bali'nin Denpasar şehrinde bir imam, 7 büyüklüğündeki deprem Pazar akşamı Endonezya'nın Lombok şehrini vurduğunda kasabaları yerle bir ederken büyük soğukkanlılıkla akşam namazını kıldırmaya devam etti. Adadaki deprem yaklaşık 100 kişinin de ölmesine sebep oldu. O sırada yer sarsılırken ve cami de titrerken komşu bölgedeki imam ise sanki bir sivrisinekten rahatsız olmuş kadar umarsızca ibadeti sürdürdü. Sadece bir kolunu kaldırarak duvara dayanan imam namazı tamamladı.


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  / 7.8.2018 03:50:17
  subhanAllah. Videonun sonunda muhtemelen başka bir video, insanlar çıkmasa 1. safın üzerine herhalde mermer kaplamalar düşecek. Gerçi köpük gibi hafif birşeyde olabilir. Deprem esnasında namazı bozma veya bozmama gibi nette tam net bir bilgiye ulaşamadım, lakin imamın ve geri kalan cemaatın tutumu muhteşem. ibretlik kesinlikle...
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR