Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası açıldı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:- 'Sandığa giderken yalnız gitmeyeceğiz, komşumuzu, dayımızı, amcamızı, yeğenimizi alacağız, 'Gel bir bayram havası içinde sandığa gidelim' diyeceğiz. 'Neden?' dediğinde, 'TBMM'nin onurunu korumak, demokrasiye, özgürlüklerimize sahip çıkmak, 80 milyonun iradesini tarihe yazmak için gidelim; tek adamın sözü değil, 80 milyonun sözü geçsin. Bunun için gidelim' d

01.04.2017 16:57:48
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlara "Sandığa giderken yalnız gitmeyeceğiz, komşumuzu, dayımızı, amcamızı, yeğenimizi alacağız, 'Gel bir bayram havası içinde sandığa gidelim' diyeceğiz. 'Neden?' dediğinde, 'TBMM'nin onurunu korumak, demokrasiye, özgürlüklerimize sahip çıkmak, 80 milyonun iradesini tarihe yazmak için gidelim; tek adamın sözü değil, 80 milyonun sözü geçsin. Bunun için gidelim' deyin." şeklinde seslendi.

Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İstanbul milletvekilleri Erdoğan Toprak, Ali Şeker İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile Sarıyer Belediyesinin yeni hizmet binasının açılışına katıldı.

Açılışta konuşan Kılıçdaroğlu, halk oylamasını işaret ederek, "16 Nisan'da sandığa gideceğiz, oy kullanacağız. Ne için? Demokrasi, bayrağımız, çocuklarımız, vatanımız için. Aksatmadan, birlikte gideceğiz. 'Bugün gitmesek de olur?' demeden gideceğiz, oyumuzu hayırlı bir şekilde kullanacağız, demokrasiye sahip çıkmak için." dedi.

Vatandaşlara "Söz mü?" diye soran ve "Söz" karşılığını alan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Sandığa giderken yalnız gitmeyeceğiz, komşumuzu, dayımızı, amcamızı, yeğenimizi alacağız, 'Gel bir bayram havası içinde sandığa gidelim' diyeceğiz. 'Neden?' dediğinde, 'TBMM'nin onurunu korumak, demokrasiye, özgürlüklerimize sahip çıkmak, 80 milyonun iradesini tarihe yazmak için gidelim; tek adamın sözü değil, 80 milyonun sözü geçsin. Bunun için gidelim' deyin."

Kılçdardoğlu, "Hayırlı bir iş yapacağız. Ne diyeceğiz?" diye sorduğu vatandaşlardan aldığı "Hayır" yanıtı üzerine de, "Hayırınız, hayırlı olsun." ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, daha sonra kurdele keserek, binanın açılışını gerçekleştirdi.


- "Sarıyer Belediyesinin tüm birimleri tek çatı altında toplandı"

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yeni hizmet binasına ilişkin şu bilgileri verdi:

"Bina, büyüklüğü, içerdiği fonksiyonları, engelsiz, çevreci, ilk yeşil kamu binası olmasıyla sadece Türkiye'de değil, dünyada bir ilktir. Kredi dahi almadan, kendi öz bütçemizle ve akılcı harcamalarla, hatta inşaat aşamasında akıllı çözümlerle kendi kendisini finanse eder biçimde gerçekleştirildi. Yeşil bina konseptine uygun, sertifikalı hizmet binamız, 33 yıl sonra tüm birimleri tek çatı altında topluyor. 20 ayrı binada hizmet veren Sarıyer Belediyesinin tüm birimleri şimdi tek çatı altında toplanarak, fiziki uzaklıklar nedeniyle oluşan zaman kaybı önlenmiş olacak. Böylece belediye hizmetlerinde hız ve verim artacak. Hem belediye açısından ciddi maddi tasarrufa gidilecek hem de Sarıyerli işini daha hızlı halledecek."
Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)