DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sarıkamış'ta 7 bin metrekarelik tören alanı yapılacak

Sarıkamış'ta 7 bin metrekarelik tören alanı yapılacak

24.06.2015 14:58:49
Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz, ilçede Sarıkamış şehitleri anma programları için 7 bin metrekarelik yeni bir tören alanı için fizibilite çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Gürbüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sarıkamış'ın adına yakışır şekilde törenlerin, kutlamaların yapılacağı modern, doğaya uygun bir yere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Sarıkamış'ta son iki yılda çok önemli yatırımların gerçekleştirildiğini ve ilçenin çehresinin değiştiğini ifade eden Gürbüz, şunları belirtti:

"Kars Valiliğinin koordinesinde kaymakamlık ve belediyemiz, ilçenin gelişmesi, güzelleşmesi, çağdaş ve modern bir kent görünümüne ulaşması için sürekli proje üretip hayata geçiriyoruz. Bu manada ilçemizin yıllardan beri ihtiyacı olan tören alanı projemizin çalışmalarına başladık."

Gürbüz, yapacakları tören alanının İnönü Mahallesi'nde Hükümet Konağı önünde tarihi Kazım Karabekir Camisi, Kaymakamlık binası ve Garnizon Komutanlığının çevrelediği 7 bin metrekare alanı kapsadığını ifade etti.

Tören alanında Atatürk heykelinin, Sarıkamış şehitlerinin hatırasını canlandıran duvar rölyeflerinin, dinlenme ve çocuklar için oyun parklarının yer alacağını belirtti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

islam TUĞAN

MİRZABEYOĞLU, METİN KAPLAN, HİZBULLAH davaları 28 şubat yargısı ve paralel yargı elemanlarının kesinlikle tarafsız olmayan kararlarıyla mahkum edildiler. BU DÖNEMDEKİ mahkemelerin hükümleri yok sayılıp, sözü edilen davaların yeniden görülmesi bence elzemdir. o dönemde İSLAMİ camiaya yapılan haksızlıklar gündeme getirilmeli, hala yüzlerce masum insan sırf KUR-AN dersi verdi, FİLİSTİN e destek mtingi düzenledi diye hapis yatmaktadır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş