DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sandık sonuçları SİPPORT'la takip edilecek

Sandık sonuçları SİPPORT'la takip edilecek

7 Yıl Önce
2015-05-29 17:24:38
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran'daki milletvekili genel seçim sonuçlarını siyasi partilerle paylaşacağı Siyasi Parti Portalı (SİPPORT) çalışmalarını değerlendirmek üzere partilerin teknik ekipleriyle bir araya geldi.

YSK, seçimle ilgili bilgiler ve seçim sonuçlarının siyasi partilerle yasa gereği paylaşılması sürecinin daha güvenli ve hızlı yapılabilmesi, kayıt altına alınabilmesi amacıyla "SİPPORT"u kurdu.

Portala ilişkin seçime katılacak siyasi partilerin teknik ekipleriyle çalışma toplantısı gerçekleştirildi, hizmetlere yönelik test işlemleri ise parti temsilcilerinin katılımıyla devam ediyor.

- Tutanaklar, sayım döküm cetvelleri paylaşılacak

Buna göre, 7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimine ilişkin sandık sonuç bilgileri, SİPPORT aracılığıyla siyasi parti genel merkezlerine bildirilecek.

Milletvekili genel seçiminde SEÇSİS'e işlenecek sandık sonuç bilgileri, imzalı sayım döküm cetvelleri, sandık sonuç ve birleştirme tutanakları, seçim günü SİPPORT aracılığıyla siyasi parti genel merkezlerinin hizmetine sunulacak.

Siyasi parti genel merkezleri, seçim günü SİPPORT'tan sandık ölçekli sonuç bilgilerine, taranan imzalı sayım döküm cetvellerine, sandık sonuç ve birleştirme tutanaklarına, yurt düzeyi seçim sonuçlarını gösteren KOKPİT uygulaması, ekran ara yüzü ya da web servis hizmetinden erişebilecek.

- Seçilen bilgileri verilecek

Portalla tahmini sandık atamalı seçmen listesi, yurtiçi muhtarlık bölgesi askı listeleri, yurtiçi ve yurtdışı sandık seçmen listeleri, seçime katılacak siyasi parti ve bağımsız aday sayıları, kamu spotları, afiş, broşür, kullanıcı kılavuzları, duyurular, sandık kurulu eğitim filmi ve sunumu paylaşılacak.

Ayrıca, seçim akşamı 17.00'den sonra eş zamanlı olarak partilere sandık sonuç bilgileri, sayım döküm cetvelleri, sandık sonuç, ilçe ve il birleştirme tutanakları ile seçilen bilgileri portal aracılığıyla verilecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yavuz

Economist Erdoğan ve ümmet karşıtlığını unutmayın lutfen, bu haberle bir imaj çalışması yapıyor sizde katkı veriyorsunuz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş