DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Samsun HDP mitinginde tehlikeli gerilim!

Samsun'da HDP mitinginin yapıldığı alana girmek isteyen 500 kişilik gruba polis engel oldu. Çıkan arbedede 10 kişi gözaltına alındı.

7 Yıl Önce
2015-05-31 16:14:13

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda toplanan bir grup, Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ'ın katılımıyla HDP mitinginin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı'na girerek alana Türk bayrağı asmak istediklerini söyledi.

Mitingin yapıldığı alanın dışında yön levhasının direğine çıkan bir kişi direğe Türk bayrağı astı. Miting alanında Türk bayrağı olmadığını, alana girerek Türk bayrağı asacaklarını söyleyen gruba polis dağılmaları yönünde uyarıda bulundu.

Polisin uyarılarına rağmen dağılmayan grup, çevik kuvvet tarafından çembere alındı. Polise direnenlerden 15 kişi gözaltına alındı.

"Kahrolsun PKK, Samsun'da PKK istemiyoruz, Samsun uyuma vatanına sahip çık, Mustafa Kemal'in askerleriyiz, Burası Samsun buradan çıkış yok, bu bayrak oraya dikilecek" şeklinde sloganlar atan gruba polis megafonla dağılmaları yönünde yeniden uyarıda bulundu.

Uyarılara rağmen dağılmayan grup İstiklal Marşı okudu, zaman zaman da oturma eylemi yaptı.

Öte yandan, miting için Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından alanda geniş güvenlik önlemi alındığı görüldü, çevre il ve ilçelerden takviyelerle 2 bin 153 polisin görevlendirildiği öğrenildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sedat

Bu meselenin dini hükmünü pek bilmem. Ama bu Bayındır abinin garip artistik tavırları güvenme diyor bana. Abiden vahhabi kokusu, protestan kokusu da geliyor. Ayrıca bu abi sahuru 15 dakka erkene almakla başlamıştı, aradan yıllar geçtikçe artırdı şimdi 1 saat 12 dakka diyor. Gel de güven. Artık ileri ala ala ikindiye yaklaştıracak, sonra iftarı geçirip diyanetin eski vaktine getirecek diye bekliyorum, ömrü yeterse tabi.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş