DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı

7 Yıl Önce
2015-06-01 13:00:47
Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde görevli Op. Dr. Kamil Furtun'un silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi, Gaziantep'te 3 yıl önce hasta yakını tarafından öldürülen Dr. Ersin Arslan'ın adının verildiği hastanede protesto edildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı, hastanede önünde yaptığı açıklamada, Samsun'dan gelen acı haberle yüreklerinin yandığını söyledi.

Furtun'un yakınları ve tüm sağlık çalışanlarına başsağlığı dileyen Yazı, "Böyle bir olayı yapan kişiye 'insan' demek mümkün değil. Bunlar insan kılığına girmiş yaratık, başka bir söz söyleyemiyorum" dedi.

Gaziantep'te 3 yıl önce bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülen Dr. Ersin Arslan'ın ağabeyi perfüzyonist Erkan Arslan da kardeşinin adının verildiği hastanede görev yapmasının kendisine acı verdiğini belirtti.

Furtun'un ailesine sabır dileyen Arslan, şöyle konuştu:

"Keşke kardeşim hayatta olsaydı da birlikte çalışsaydık. Ersin'in acısından sonra, 'Allah bu tür acıları kimseye göstermesin' dedik ama 3 yıl geçtikten sonra bir meslektaşının, kendisiyle aynı eğitimi almış göğüs cerrahının, kalleşçe, savunmasızca öldürülmesi çok acı bir olay. 'Sağlıkta şiddet' diye adlandırdığımız bu olay toplumun tüm kesiminde var. Genel anlamda şiddete eğilim var."

Arslan, sağlık çalışanlarının hasta insanlara yardım etmek için ellerinden geleni yaptığını vurguladı.

Sağlık personelinin, aldığı eğitimi hastaların iyiliği için kullandığını anlatan Arslan, "Hayat vermeye çalıştıkları insanların yakınlarından olumsuz bir davranış beklemezler. O yüzden çok acı bir olay. Kardeşim öldürüleli 3 yıl oldu. Bugün keşke onun başarılarını konuşsaydık ama şu an onun mağduriyeti gündemde. Bu acı bir olay ve inşallah benzer durumları yaşamayız" diye konuştu.

- Doktora darp iddiası

Bu arada basın açıklamasına katılan Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli Dr. Alişan Göçer, bu sabah, bir hasta yakını tarafından darbedildiğini söyledi.

Saldırı sonucu gözünün morardığını ifade eden Göçer, şöyle konuştu:

"Eşini tedavi için getiren Yılmaz Ç, bir başka hastaya müdahale ederken içeri girdi. Üzerime doğru yürüdüğünü gördüm. 'Doktor kim', bu hastaya kim bakacak' diye bağırdı. Ben de sakin olmasını, hastasına bakacağımızı söyledim. Başka bir hastayla ilgilendiğimizi ifade ettim. Güvenlik görevlisi arkadaşlar araya girdi. Buna rağmen üstüme doğru yürüyüp vurmaya başladı. Tekme ve yumruk atmaya devam etti. Yaşadığım şokla sadece kendimi korumaya çalıştım."

Göçer, gözaltına alınan Yılmaz Ç'den şikayetçi olduğunu sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sema kose

Böyle katilleri asın ki başka yürekler yanmasin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş