DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı

7 Yıl Önce
2015-05-29 20:44:20
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun'un (56) yakınlarına ve mesai arkadaşlarına başsağlığı diledi.

Seçim çalışmaları kapsamında kentte bulunan Kılıç, hastaneye gelerek Vali İbrahim Şahin ve diğer yetkililerden bilgi aldı.

Furtun'un yakınları ve mesai arkadaşlarına başsağlığı dileklerini ileten Kılıç, Şahin'le hastaneden ayrılırken, bazı doktorlar alkışlarla saldırıya tepki gösterdi.

- "Bu saldırılar da bizim konuşmalarımız da bitmeyecek"

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ve Samsun Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Fatih Özkan, hastane önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Samsun'da bir hafta önce doktorlara uygulanan şiddetle ilgili açıklama yaptığını anımsattı.

Şimdi de bir arkadaşının katledilmesiyle ilgili açıklama yaptığına dikkati çeken Özkan, şunları söyledi:

"Şimdi kelimeleri nasıl tarif edeceğimi bilemiyorum. Adice, haince, şerefsizce bir katliam bize göre. Ağabeyimiz hayatını kaybetti, elimizden geleni yaptık ama maalesef kurtarılamadı. Yoğun çaba içinde, menfur hadisenin sonucunda canımızdan etti bizi. Bu saldırılar da bizim konuşmalarımız da bitmeyecek."

- "Yılın doktoru" seçilmişti

Evli ve bir çocuk babası Furtun'un, Samsun Tabip Odasınca "yılın doktoru" seçildiği öğrenildi.

Furtun için yarın hastane önünde tören düzenlenecek. Doktorun naaşı, Büyük Cami'de öğle vakti kılınacak namazın ardından Asri Mezarlık'taki aile kabristanında toprağa verilecek.

Opr. Dr. Kamil Furtun'a, görev yaptığı Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde henüz belirlenemeyen nedenle İsmail K. silahla üç el ateş etmişti. Ağır yaralanan Furtun, müdahaleye rağmen kurtarılamamış, saldırının ardından kaçan zanlı olayda kullandığı tabancayla yakalanmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kürd

Kobani katliamini kinamak size zor mu geldi sayin Hamas yetkilisi. Oysa siz Israil Devletine karsi yillarca terör saldirilari yaparken bütun müslümanlar gibi Kürtler de maddi ve manevi her türlu destegi esirgememisti sizden. Şimdi kalkip Kürtlere uygulanan vahşeti gormezden gelip tunusta olen 30 tane yabanci turist icin taziye yayinlamak hem nankorluk hem de ihanet degil midir?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş