DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Saldırganlar DHKP/C üyesi

İstanbul Bayrampaşa’daki Çevik Kuvvet minibüsüne saldıran ve polisin düzenlediği operasyonda öldürülen iki kadın saldırganın DHKP-C üyesi olduğu aktarıldı.

6 Yıl Önce
2016-03-03 15:12:22

AA'nın haberine göre: İstanbul Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet minibüsüne saldıran ve polisin düzenlediği operasyonda öldürülen iki kadın saldırganın kimlikleri belli oldu. Anadolu Ajansı'nın emniyet kaynaklarına dayandırdığı habere göre iki saldırgan DHKP/C üyesi.

Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet birimi girişindeki bir polis minibüsüne ve bina girişine 2 kadın saldırgan tarafından ateş açıldı. Olay yerinden kaçarak bir binaya giren saldırganlar polis tarafından düzenlenen operasyonda öldürüldü.

Saldırganların kimlikleri de belli oldu. Anadolu Ajansı'nın emniyet kaynaklarına dayandırarak aktardığı bilgiye göre DHKP/C üyesi oldukları tespit edilen iki kadının isimleri, Berna Yılmaz ve Çiğdem Yahşi.

İKİ POLİS YARALANDI

İstanbul Valisi, Vasip Şahin, biri saldırı sırasında, diğeri de operasyonda olmak üzere, iki polisin yaralandığını açıkladı.

Saldırganlar Bayrampaşa Çevik Kuvvet biriminden çıkış yapan Çevik Kuvvet minibüsüne ve bina girişine ateş açtı. Saldırı anı güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi. Görüntülerde bir saldırganın el bombası kullanmaya çalıştığı, bombanın patlamadığı görülüyor. 

İki kadın saldırgan, saldırıyı gerçekleştirdikten sonra kaçarak bir binaya sığındı. Bina polis tarafından kuşatıldı. Polis, saldırganlara "teslim ol" çağrısı yaptıktan sonra operasyona başladı. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

cengiz Göküzüm

Tek cözüm alevi köyleri mahalle ve sehirler sikidetim altina alinmali bunlarin Hal ve hareketleri 24 saat gözetlenmeli buralarda anarsist yetisiyor devlete hediyemdir fikrim

Görüş Bildir Bizimle Paylaş