DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Saldırganın üzerinden 500 TL çıktı!

Ortaköy'de bir gece kulübüne saldırı düzenleyen saldırganla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

5 Yıl Önce
2017-01-02 09:37:48

Polisin, saldırganın Zeytinburnu'ndan taksiye bindikten sonra Reina'ya gittiğini tespit ettiği bildirildi. Saldırganın trafik yoğunluğu nedeniyle ünlü gece kulübüne kısa mesafe kala taksiden indiği ve yaklaşık 4 dakika yürüyerek Reina'nın kapısına gittiği öğrenildi. Saldırıyla ilgili güvenlik kamerası görüntülerini de inceleyen İstanbul Emniyeti'ndeki uzmanlar, silahı tutuş biçiminden ve kullandığı silah markasından saldırganın profesyonel, savaş eğitimi alan biri olduğu ihtimali üzerinde duruyor.

Saldırganın silahı bel hizasında tutarak yürüdüğü, daha fazla zayiat vermek için karşısındaki insanların bel üstlerine doğru ateş ettiği belirtildi. Saldırganın kolay kolay tutukluk yapmayan ve mermisi büyük olan Kalaşnikof silahı bilerek seçtiğinin de tahmin edildiği kaydedildi.

Olay sonrasında yapılan araştırma ve güvenlik kamerası incelemelerinde, saldırganın olay sonrasında üzerindeki montu çıkarıp yaşanan panikten faydalanarak kaçtığı belirlendi.

Kırık bir Türkçe ile konuşan saldırganın yeşil renk gömlek, koyu renk pantolon ve siyah bot giydiği tespit edildi. 25 yaşlarındaki saldırganın orta seviyede saç uzunluğu var. Salırganın Doğu Türkistanlı olabileceği değerlendiriliyor. Çok hızlı ve pratik bir şekilde hareket eden saldırganın, profesyonel askeri eğitimli olduğu yorumu yapılıyor.

Tanınmamak için montunu Reina'da bırakarak kaçan saldırganın, biraz uzaklaştıktan sonra yine bir taksiye bindiği belirlendi. Kuruçeşme'ye gittiği sırada parasının olmadığını söyleyen saldırganın taksi şoförü tarafından burada indirildiği tespit edildi. Saldırganın montunda yapılan aramalarda ise 500 TL bulundu.

Saldırganın kaçarken bu parayı almayı unuttuğu ihtimali üzerinde duruluyor. Saldırganın olaydan birkaç dakika sonra üstünü değiştirip kaçabilmesi için geliş-kaçış güzergâhıyla ilgili keşif yaptığı hatta mekânın içini bildiği ihtimali üzerinde duruluyor. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş